Електронне урядування успішно впроваджують у Тетіївській ОТГ

09.09.2019
Київський ЦРМС

Електронне урядування забезпечує якісно новий рівень відкритої взаємодії держави, органів місцевого самоврядування та суспільства, надання повного комплексу публічних послуг для всіх категорій громадян та суб’єктів господарювання.

«Реалізація проектів електронного урядування відбувається у співпраці всіх державних структур, органів місцевого самоврядування за підтримки міжнародних партнерів. Е-урядування є показником якості реформ в Україні, адже дійсно дієві перетворення можливі лише при впровадженні цифрових технологій. І я радий, що розуміння цього демонструють уже деякі ОТГ Київської області», - говорить Олег Любімов, директор Київського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

Серед кращих практик втілення електронного урядування в громаді – Тетіївська ОТГ, де успішно реалізовано уже кілька проектів.

Електронні щоденники та журнали

Ще з кінця 2018 року  у Тетіївській громаді запрацювали електронні щоденники та журнали в школах громади.
 

Проект «Е-рішення для громад»

Майже 300 громад з 23 областей України подали заявки на участь в проекті «Е-рішення для громад», з них 50 громад, які виконали всі вимоги конкурсної комісії, відібрано до участі в проекті і зможуть запровадити ІТ-інструменти проекту.

«Ми зможемо зробити процес надання адміністративних послуг населенню максимально зручним та швидким, впровадити необхідні ІТ-інструменти проекту (реєстри, бюджетний модуль, ГІС, портал відкритих даних), осучаснити програмне забезпечення, підвищити ефективність роботи фахівців, пройти повний курс навчання на освітній онлайн платформі - edu.cid.center та отримати консультаційну підтримку експертів проекту. Мета проекту «Е-рішення для громад» допомогти громадам перейти до «Управління 2.0» - на основі проаналізованих, верифікованих даних із застосуванням ІТ. Проект реалізується ГС «Центр розвитку інновацій» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», - пояснює Алла Дубін, начальниця відділу електронного урядування та зв’язків з громадськістю виконавчого комітету Тетіївської міської ради. 

Також проект допоможе підвищенню ефективності у сфері обліку та управління активами. 

"Ми отримали програмне забезпечення за допомогою якого можемо мати повну інформацію про всі земельні ділянки, які є на території громади. Це дає можливість створити реєстр і володіти інформацією по кожному клаптику землі. Впровадження цього проекту дає можливість прослідкувати майнові права на кожну окрему земельну ділянку, отримати інформацію стосовно договорів оренди на земельні ділянки, а відтак і інформацію про сплату орендної плати тощо", - розповів Руслан Майструк, голова Тетіївської ОТГ.

Проект веб-сервіс «Поіменне голосування депутатів Тетіївської ОТГ»

Сервіс поіменного голосування дозволяє висвітлювати діяльність депутатів ОТГ. Кожен житель громади може побачити скільки депутатів проголосувало за кожне з питань, що включені до порядку денного та хто конкретно голосував, а також можна ознайомитися з активністю діяльності депутатів.

«Поіменне голосування має у своєму функціоналі можливість прикріпити до кожного питання з порядку денного проекти рішення сесії, що надає можливість кожному громадянину ознайомитися з питанням, яке його цікавить. Наприклад, коли на сесію виносяться питання по земельних відносинах, то житель громади може зайти на сторінку сервісу, переглянути чи включене його питання у порядок денний та завантажити проект рішення для ознайомлення. Після того як сесія відбудеться він може ознайомитися: хто з депутатів проголосував “за”, хто “проти” чи “утримався”», - говорить Алла Дубін.

До впровадження цього сервісу результати голосування та рішення сесії розміщалися у відповідних розділах на офіційному сайті Тетіївської міської ради. Оскільки, результати голосування і рішення сесії знаходилися у різних вкладках їх не завжди було зручно знаходити.

Після введення веб-сервісу для мешканців громади стало значно простіше шукати інформацію по питанням та прийнятим рішенням сесії, а також можливість спостерігати активність депутатів, яких вони обирали.

Проект фінансується Агенцією інноваційного, сталого розвитку та ресурсоефективності.

Проект «Безкоштовне створення та впровадження веб-сервісу електронні консультації з громадськістю»

Проект «Безкоштовне створення та впровадження веб-сервісу електронні консультації з громадськістю» націлений на полегшення комунікації громадян з органами влади, залучення громад до участі у вирішенні питань державного і суспільного життя, забезпечення прозорості діяльності керівництва місцевої влади. Проект фінансується Агенцією інноваційного, сталого розвитку та ресурсоефективності.

Громадський бюджет

Громадський бюджет був запроваджений в місті Тетієві із 2016 року. А з 2018 розповсюджений по всій території Тетіївської міської ОТГ. Голосування за проекти можливе як за допомогою відповідних бюлетенів в приміщенні Тетіївської міської ради і в старостинських округах, так і в електронному вигляді на сайті «Громадського бюджету Тетіївської міської ОТГ»  

Цей проект дає можливість жителям Тетіївської ОТГ долучитись до вирішення проблем міста, свого мікрорайону чи вулиці та безпосередньо взяти участь в розподілі частини бюджету – так званого громадського бюджету участі. Для цього необхідно подати проект заповнивши бланк-заяву проекту, реалізація якого відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету.

ЦНАП

В 2018 році Тетіївська міська ОТГ стала переможцем Першого раунду фази впровадження програми "U-LEAD". Фаза Впровадження передбачає підтримку створення та модернізації до 600 ЦНАП включно зі створенням інформаційно-комунікаційної інфраструктури ЦНАП, з метою надання якісних та доступних адмінпослуг для населення.

В березні 2019 року голова Тетіївської міської ОТГ Руслан Майструк підписав Меморандум із програмою "«U-LEAD з Європою» про впровадження напряму з покращення якості надання адміністративних послуг для населення.

Відповідно до Меморандуму у цьому році Центр надання адміністративних послуг нашої громади отримає нові робочі місця (комп’ютери, багатофункціональні пристрої, меблі), програмне забезпечення та навчання персоналу. У свою чергу Тетіївська ОТГ зробила ремонт приміщення для ЦНАПу, забезпечила доступність до Центру маломобільних груп населення та створила умови для їх перебування у приміщенні.

Однією з цілей Програми «ULEAD з Європою / ULEAD with Europe» є розширення можливостей об’єднаних громад та малих міст для надання високоякісних адміністративних послуг своїм мешканцям. Програма, спрямована на підтримку місцевого управління, доступності та якості державних послуг через модернізацію та створення до 600 належних Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), впроваджується до квітня 2020 року.