Під прицілом – земля Київщини

27.07.2018
Київський ЦРМС

Мабуть найважливішим ресурсом всієї України, а Київщини зокрема, кожного міста, села, селища - є земля. Як господарювати на цій землі, як правильно її обліковувати, використовувати для блага своєї громади, які сучасні технології дозволяють відстежувати її стан, використання, які нововведення є в чинному земельному законодавстві тощо – йшлося під час тренінгу «Управління земельними ресурсами – основа розвитку громад», який відбувся з ініціативи Київського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Ця подія, що тривала два дні поспіль привернула до себе увагу багатьох учасників. Ініціатором цього заходу  була радник з питань регіонального розвитку Київського ЦРМС Тетяна Тимошенко, власне саме вона закликала на цей семінар сузір’я надзвичайно цікавих та різнопланових спікерів, які спеціалізуються на різних аспектах земельних питань.

Своїми знаннями з учасниками заходу ділились:

Ірина Діденко, інженер-землевпорядник, керівник напрямку «Регулювання земельних відносин» Аналітичного центру Громадської спілки «Аграрний союз України», Лідія Гладченко, кандидат економічних наук, ключовий експерт ГО “Клуб економістів”, фахівець з питань публічного адміністрування та публічних фінансів, Олександра Правдива, ключовий експерт ГО “Клуб економістів”, фахівець з питань сталого розвитку та залучення фінансування, Наталія Гаращенко, кандидат економічних наук, президент ГО “Клуб економістів”, фахівець з питань стратегічного управління, Сергій Гапон, фахівець Світового центру даних з геоінформатики та сталого розвитку, Лариса Побережнюк, Правова група “Побережнюк і партнери”, фахівець з питань земельного законодавства, Михайло Школьний, виконавчий директор ТОВ «Д.Ю.Консалтинг»,  сертифікований ліцитатор (аукціоніст).

В ході заходу учасники ознайомились із принципами збалансованого розвитку, проблемами охорони земель та раціонального використання земельних ресурсів, системою управління земельними ресурсами в Україні, обліком земельних ресурсів та прав, пов’язаних із ними, повноваженнями Держгеокадастру у системі регулювання земельних відносин тощо.

Також вони дізнались, щоособливо актуально для обєнаних територіальних громад, про розширення  повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель, вирішення питання колективної власності на землю, спрощення правил користування землею сільгосппризначення, питання обігу земель,  розвиток фермерських господарств.

Окремим блоком стояли питання щодо моніторингу земельних ресурсів органами місцевого самоврядування та громадою, питання створення інвестиційного клімату та сприятливого бізнес-середовища.

Учасники тренінгу висловили особливе зацікавлення питанням законодавчого забезпечення проведення земельних аукціонів, програмного забезпечення укладання тематичних карт, використання геоінформаційних технологій, засадам моделювання стану і використання земельних ресурсів території в тому числі з використанням дронів, супутникових карт, Google-мап.

Окрему вдячність учасники заходу висловлювали за інтерактив підчас тренінгу, роботи в малих групах по вирішенню чітко поставлених земельних питань, зокрема, якщо «вам потрібно орендувати, приватизувати земельну ділянку, змінити її цільове призначення – куди варто стукатись, які повноваження мають при цьому органи державної вдали та органи місцевого самоврядування.

Всі учасники тренінгу, а їх було близько 40-ка, отримали надрукований за сприяння Київського центру розвитку місцевого самоврядування чудовий довідник із актуальних земельних питань.