Бажання до змін - запорука успіху Приютівської об'єднанної громади

01.11.2018
Кіровоградський ЦРМС

Приютівська об’єднана територіальна громада досить молода, перші вибори в якій відбулись у квітні 2018 року. До складу громади увійшли шість рад: Головківська, Протопопівська, Ізмайлівська, Войнівська, Костянтинівська сільські ради та Приютівська селищна рада. І хоча Приютівська ОТГ ще не вийшла на прямі міжбюджетні відносини з державою, та все ж після об’єднання у громаді відбулись значні якісні зміни.

Створюючи ОТГ, мешканці розуміли, що подальші зміни залежать лише від їх зусиль, згуртованості та бажання покращити своє життя у громаді. До перетворення взялись відразу. У молодій Приютівській ОТГ велику увагу приділили становленню громади: облаштували дитячі та спортивні майданчики, відновили освітлення та паркові зони, в Протопопівці очистили берег річки та завезли пісок, наразі продовжується ремонт та підсипка доріг, комунальники облаштовують зупинки та встановлюють баки для роздільного збору сміття.

Досить тривалий час жителі декількох вулиць Приютівки не мали централізованої подачі води, що спричиняло значні незручності. Лише об’єднавшись, змогли виділити з бюджету кошти та силами комунальників проклали водогін, який значно покращив умови проживання мешканців селища. 

У громаді приділяють увагу відновленню не лише комунальних систем. На прохання  жителів села Пустельникове  було відремонтовано сільський клуб, який є центром культурного життя місцевої громади. Депутатський корпус разом із  головою Приютівської громади Андрієм Коломійцевим підтримали жителів села та виділили понад 300 тисяч гривень з місцевого бюджету на ремонт клубу. За ці кошти відремонтували дах приміщення, встановили нові енергозберігаючі вікна, замінили систему опалення та оновили стелю і підлогу, для молоді встановили тенісний стіл. Нещодавно в селі відбулося урочисте відкриття оновленого сільського клубу, який став центром дозвілля як для молоді, так і для людей старшого віку.  На відкритті клубу Андрій Коломійцев, голова Приютівської громади, пообіцяв, що незабаром буде придбано і нову сучасну музичну апаратуру для громади села.

І це далеко не повний перелік якісних змін, які відбулись в громаді після об’єднання. Кіровоградський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», тісно співпрацює з Приютівською ОТГ. Представникам громади постійно надаються консультації з питань регіонального розвитку, муніципального співробітництва, фінансових та комунікаційних питань, проводяться тренінги та семінари для  покращення навиків та підвищення знань працівників органів місцевого самоврядування.

Сьогодні Приютівська громада може стати однією з найперших в Україні, де найближчим часом буде відкрита амбулаторія сімейної практики та загальної медицини. Станом на кінець жовтня 2018 року в селі Протопопівці, де будується амбулаторія, завершені роботи з облаштування покрівлі, встановлені вікна та двері, також закінчуються внутрішні роботи та облаштовується територія. У будівлі також передбачено приміщення для проживання лікаря. Нещодавно до амбулаторії вже завезли частину меблів та медичного обладнання, необхідного для лікування пацієнтів. Тож уся громада чекає на відкриття нового, сучасного медичного закладу!

За шість місяців свого існування Приютівська об’єднана територіальна громада наздоганяє сильні ОТГ області. За короткий час зрушення уже відбулись, головне не втратити запал, адже основні кардинальні зміни ще попереду.