На Кіровоградщині створюються спроможні громади

10.09.2019
Кіровоградський ЦРМС

На Кіровоградщині у 2019 році вже утворилось 6 нових об’єднаних територіальних громад, які чекають на призначення перших виборів. Це всі сільські громади: Олексіївська Добровеличківського району, Глодоська Новоукраїнського району, Злинська Маловисківського району, Йосипівська Новомиргородського району, Братолюбівська та Гурівська Долинського району. Переважна більшість з них – це спроможні громади. Саме їм під час процесу об’єднання постійно надавалась консультативна, методична та юридична допомога фахівців Кіровоградського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

За 5 років впровадження реформи децентралізації на території Кіровоградської області утворено 21 громаду, в яких вже відбулися перші вибори. Всі ОТГ області відповідають Перспективному плану формування територій громад області. Одним з головних факторів створення громад  - не кількісна складова, а фінансова спроможність цих ОТГ. Загалом, це спроможні громади, про що свідчить аналітичні показники виконання бюджетів громад за І-ше півріччя 2019 року. Так більша половина громад Кіровоградщини, а саме 11 рад, мають реверсну дотацію, ще 4 громад – бездотаційні, а 5 рад мають дотаційність меншу за 20 відсотків. Це говорить про те, що громади мають великий фінансовий потенціал і можливість приєднувати до себе суміжні території.

За словами Олега Яременка, директора Центру: «Високі фінансові показники спроможних громад Кіровоградщини – це не просто потенціал територій, що створили ОТГ. Перш за все, це правильний економічний розрахунок оптимальної моделі об’єднання, а вже потім кропітка робота по наповненню бюджетів, залучення інвестицій на території тощо. Кіровоградський Центр розвитку місцевого самоврядування всебічно сприяє у цьому громадам».