Перспективи розвитку медіа об’єднаних територіальних громад

23.06.2018
Кіровоградський ЦРМС

Тренінг на таку тему пройшов днями у Кропивницькому і провели його Вікторія Талашкевич, радниця з комунікацій Кіровоградського Центру розвитку місцевого самоврядування та Ольга Гріднєва, керівниця проектного департаменту громадської організації «Прес-клуб реформ».

- Це був перший із чотирьох запланованих цього літа та восени заходів для представників об’єднаних територіальних громад, які планують у майбутньому створити свої медіа, - розповідає Вікторія Талашкевич.

Під керівництвом досвідченої  тренерки Ольги Гріднєвої учасники заходу, а серед них ті, що працюють у новостворених ЗМІ в ОТГ, і представники громад, які тільки планують започаткувати нові медіа, дізналися багато нового та необхідного у їхній подальшій роботі. Зокрема те, що таке гіперлокальні медіа, де їм доводиться працювати, якими мають бути стандарти журналістики у таких медіа. 

- Ці онлайнові або друковані малоформатні медіа розповідають  про актуальні новини з життя локальної спільноти, надають рекламу місцевих продуктів, підприємств, інтерв’ю із лідерами громадської думки та іншу важливу інформацію й оголошення. У т.ч. й з питань земельного законодавства та земельних відносин, - коментує учасниця тренінгу, працівниця Держгеокадастру, журналістка з великим стажем Ольга Кизименко.

На тренінгу також йшлося про  виклики і загрози маленьких ЗМІ. Та про взаємодію таких медіа з владою, громадськими організаціями, політичними партіями, що існують на конкретній території. А також не оминули питання щодо формування і реалізації редакційної політики для гіперлокального медіа. Цікаві думки з цього приводу висловлювали Віктор Головобородько із Новопразької та Олександр Зінов’єв із Соколівської об’єднаних територіальних  громад, а також Олена Дринич із Новоукраїнської ОТГ.

Було зазначено, що локальне, як відомо, є найважливішим аспектом глобального. Це стосується і модної тенденції останніх років – гіперлокальних медіа. Вони стали потужним інструментом розвитку місцевих спільнот у багатьох країнах світу. Повільно, але впевнено розвиваються вони і в Україні. Організатори проекту сподіваються, що новостворені ЗМІ знайдуть свою нішу у медіа-просторі області задля оперативного висвітлення процесів і подій в ОТГ та встановлення стійкого діалогу між громадами та органами місцевого самоврядування.