«Поліцейський офіцер громади» - безпека, захист та правопорядок в ОТГ!

15.07.2019
Кіровоградський ЦРМС

Одним із масштабних кроків на шляху до поглиблення взаємодії поліції та об’єднаних територіальних громад є старт проекту «Поліцейський офіцер громади». 28 травня в місті Київ відбулася презентація проекту за сприяння Національної поліції України та підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Основна мета проекту - тісна взаємодія поліцейського з об’єднаною територіальною громадою та орієнтація на її потреби. Він спрямований на надання професійних поліцейських послуг у невеликих населених пунктах, що полягає не лише у реагуванні на вчинені правопорушення, а у забезпеченні безпечного середовища в громаді.

Кіровоградська область стала другим регіоном, де буде впроваджено новий формат роботи дільничного, який житиме та працюватиме в об’єднаній територіальній громаді.

Загалом на території області створено 21 об’єднаних територіальних громад, 14 із яких вже виявили бажання залучити поліцейських офіцерів, що будуть працювати і жити на їх території. Так, для заохочення та залучення громад до більш активної та тісної співпраці в рамках проекту Кіровоградським Центром розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» було проведено семінар щодо повноважень поліцейського для громади.

«Основна наша ціль – ширше ознайомити представників ОТГ з можливостями та перевагами, які вони отримають після реалізації даного проекту. Як тільки громада відчує присутність поліцейського, побачить, що він дійсно вирішує її проблеми, тоді все більша кількість громад виявить бажання долучитися до такого формату співпраці. Адже дільничний буде частиною громади, який житиме її проблемами, допомагатиме з їх вирішенням. Це людина, яка працюватиме не тільки з певною категорією населення, а й з дітьми, підлітками та молоддю. Це, перш за все, помічник голови громади!» -  прокоментував Олег Яременко, директор Кіровоградського ЦРМС.

В рамках семінару учасники мали змогу переглянули відеоролик для ознайомлення з основними нововведеннями у роботі поліцейського офіцера громади. В ході обговорення йшлося про етапи реалізації проекту, зокрема про навчання дільничних, які будуть працювати в об’єднаних територіальних громадах, організацію їх служби. Одним із критеріїв співпраці та впровадження цього проекту є створення громадою належних умов для поліцейського офіцера.

Так,  у селі Протопопівка Приютівської об’єднаної територіальної громади почали капітальний ремонт приміщення, що в майбутньому слугуватиме для роботи дільничних офіцерів. Зараз в приміщенні колишньої сільської ради вже встановлено надійні металеві двері замість старих дерев’яних, замінено електричну проводку. Поряд з поліцейською станцією буде місце для стоянки службового автомобіля. У приміщенні майбутньої поліцейської станції цілодобово працюватимуть дільничні офіцери поліції. Вони обслуговуватимуть території 17-ти населених пунктів Приютівської об’єднаної територіальної громади, а це понад 12 тисяч громадян.

Створення таких повноцінних поліцейських станцій стане запорукою задоволення безпекових потреб громадян, ефективне та консолідоване вирішення проблем громади. Впровадження проекту допоможе забезпечити відкриту та тісну співпрацю громади та поліції заради створення безпечного середовища, де поліцейський офіцер – це частина громади.