Представники освітньої галузі Кіровоградщини відвідали Черкаську область в рамках дводенного навчального туру «Створення спроможних освітніх мереж в ОТГ»

06.09.2019
Кіровоградський ЦРМС

Представники освітньої галузі Кіровоградщини на чолі з Оксаною Нечепорук, радницею з питань муніципальних послуг Кіровоградського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою», відвідали Черкаську область в рамках дводенного навчального туру на тему «Створення спроможних освітніх мереж в ОТГ».

Під час візиту делегація освітян відвідала три об’єднані територіальні громади Черкащини, а саме: Мліївську ОТГ, Набутівську ОТГ та Білозірську ОТГ. Учасники мали змогу обмінятись досвідом у сфері розвитку спроможних освітніх мереж та оглянути заклади дошкільної, позашкільної та середньої освіти об’єднаних громад. Програма навчального туру була досить цікавою та насиченою пізнавальними зустрічами.

Мліївська ОТГ має досягнення у наданні якісних освітніх послуг та залученні до цього процесу, в рамках договору співпраці, соціально-відповідального бізнесу.

Огляд закладів Набутівської ОТГ дав змогу переконатись, що навіть маючи обмежені фінансові ресурси, але велике бажання надавати якісні освітні послуги, можливе збереження і розвиток освітніх закладів. У с. Сахнівка Набутівської ОТГ розташована авторська школа Олександра Захаренка. Вона визнана в області інноваційною. Таких шкіл на території України всього 5. Зараз у ній танцювальний зал, ігрові кімнати, музей села, планетарій та обсерваторія. Також є оновлений басейн, який відвідують діти зі всього району.

Білозірська ОТГ вразила учасників делегації системним підходом до розвитку як дошкільних, так і середніх закладів освіти. В опорній школі проведений капітальний ремонт їдальні і заклад готується до оновлення шкільного меню за рецептами Є.Клопотенка. Дитячі садки, центр культури та дозвілля, школи мають дуже гарну підтримку керівництва Білозірської ОТГ. Громада отримала сертифікат за реалізацію ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді».   Не забувають на території громади і про надання якісної первинної  медико-санітарної допомоги своїм мешканцям.

Дякуємо Черкаському Центру розвитку місцевого самоврядування за організацію навчального візиту, який посприяв обміну досвідом представників освітньої галузі, налагодженню дружніх контактів між громадами Черкащини та Кіровоградщини.

Фотозвіт ТУТ