Соціальні проекти Давидівської громади

27.06.2019
Львівський ЦРМС

У Давидівській ОТГ на Львівщині реалізують один за одним проекти соціального спрямування. Заходи відбуваються з ініціативи відділу культури та інформаційної політики Давидівської ОТГ. 

"Я проти насильства" - це не лише назва проекту, а й нормальна позиція будь-якої здоровомислячої людини, - розповідає начальник відділу Христина Кучак. - Можна закривати очі на деякі проблемні питання, а можна ними зайнятися, підняти на належному рівні і хоч трохи наблизитися до їх вирішення". 

«В тому, що ми правильно рухаємося, ми переконалися дуже швидко. Коли ми розповідали про наш задум і відкривали двері директорів департаментів області, зустрічалися з науковцями і спеціалістами, які займаються цими проблема, нам ніхто не сказав «ні», ніхто не відмовив у допомозі. Звісно, що це додавало впевненості і сил для роботи», - ділиться враженнями керівник проекту, спеціаліст відділу Наталія Подвірна. 

Перший масштабний проект, який тут реалізували стосувався правильного поводження з твердими побутовими відходами. Працівники ОТГ взялися змінювати свідомість мешканців громади, правильно збирати і сортувати сміття. 

«Можна дискутувати на тему, чи ці питання належать до відання відділу культури та інформаційної політики громади, але вже у самому формулюванні «культура поводження» з твердими побутовими відходами, свідчить про зв'язок. Ну і, звісно, що тут не обійтися без інформаційних заходів», - коментує Христина Кучак. 

Проект «Сортуй сміття – збережи життя!» стартував минулого року у співпраці Давидівської сільської ради, Львівської дитячої бібліотеки «Левенятко», громадської організації «Хтось не зробить» та ПП «Лата». В межах цього проекту було проведено цілий спектр заходів від виготовлення інформаційних флаєрів, показу презентацій, де йшлося про негативний вплив людини на природу, до читання еко-казки до майстер-класів по виготовленню корисних речей із сміття і демонстрації продукції з вторинної сировини. Для дітей віком від 4 до 18 років ще й організували екологічні екскурсії на підприємство із переробки твердих побутових відходів. 

Цього року у громаді продовжили роботу із проведення екологічних заходів. Проект 2019 року «Зелена громада», спрямований на всі вікові категорії. У рамках проекту до заходів долучили експерта-еколога, який зустрічався з мешканцями громади у народних домах, бібліотеках та школах. 

Ініціатори проекту також долучились до флешмобу «Трештег» та встановили контейнери для збору використаних батарейок території ОТГ. Ініціатори підготували інформаційні матеріали та скористалися підтримкою департаменту екології та охорони природних ресурсів ЛОДА, які надали громаді 100 наборів інформаційних пакетів «Моє довкілля» та «Сортуй сміття правильно» та компакт-диски з фільмами на екологічну тематику. 

Другий захід був присвячений протидії булінгу серед дітей шкільного віку. Статистика підтверджує, що кожен другий, кого ображають, про це мовчить, а кожен п’ятий учень – вважає це за норму. 

У Давидівській громаді вирішили про це не мовчати, а шукати варіанти запобігання і протидії. 

За час реалізації проекту, педагоги, психологи і спеціалісти ОТГ працювали над виявленням булінгу, спілкувалися з дітьми та проводили дружні бесіди з популяризації дружби і взаємоповаги у колективі. А на завершення проекту у громаді провели перший обласний форум «CТОП БУЛІНГ», на якому зібралися директор департаменту освіти ЛОДА Любомира Мандзій, начальник управління державної реєстрації нормативно-правових актів та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Львівській області Тарас Іллечко, начальник управління Віталія Шепега, представники районних органів влади, громадських організацій, освітяни та небайдужі до теми булінгу активісти. 

Львівський ЦРМС Програми «U-LEAD з Європою» активно співпрацює з Давидівської ОТГ та виступив співорганізатором Форуму «CТОП БУЛІНГ».