Центри первинної медико-санітарної допомоги Одещини розробили стратегії розвитку у результаті серії навчальних тренінгів

27.12.2018
Одеський ЦРМС

У результаті реалізації проекту «Майстерня успішного лікаря» всі 30 Центрів ПМСД Одеської області підготували та затвердили стратегії розвитку і фінансові плани, налагодили комунікацію з пацієнтами і органами влади та покращили показники підписання договорів із сімейними лікарями.

Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, спільно з Комунальним підприємством «Центр Здоров'я та Комунікацій» організував та провів шість тренінгів у рамках проекту «Майстерня успішного лікаря». При цьому, одним з ключових напрямків навчання було налагодження конструктивного діалогу з владою, яке реалізується шляхом інтеграції інтересів влади і громади в питаннях охорони здоров'я, а також інструменти роз’яснювальної роботи з населенням.  

У результаті комплексу заходів в Одеській області створені й успішно реалізовані інструменти спільної роботи та ефективної комунікації влади і медичних менеджерів. Один з найактивніших учасників всіх тренінгів – колектив Саратського ЦПМСД вже уклав більше 23,5 тис декларацій з пацієнтами, що становить близько 53% від приписаного населення. Також у Сараті отримали ліцензію на медичну практику та подали документи на підписання договору з НСЗУ. 

У Балтському ЦПМСД в результаті навчань в рамках проекту запроваджено систему індикаторів якості медичного сервісу, яка дає можливість суттєво зменшити кількість невакцинованих дітей, порушень при виписуванні лікарняних листів і веденні медичної документації.

«Дуже корисно, що під час тренінгів проводяться інтерактивні лекції, панельні дискусії, майстер-класи для фахівців, пропонуються нові розробки та медичні інструменти, кейси успіхів наших колег як з Одеської, так і з інших областей. На таких прикладах ми вчимося самі і вчимо потім наших колег, підвищуючи тим самим рівень кваліфікації сімейних лікарів. Слід зазначити, що трансформація системи охорони здоров'я потребує нових компетенцій від медичних менеджерів. Цей запит був задоволений шляхом створення навчальних просторів у рамках «Майстерні успішного лікаря», де з'явилася можливість не тільки отримати необхідні знання та навички, а й обмінятися досвідом», - головний лікар Балтського центру первинної медико-санітарної допомоги (БЦПМСД) Роман Колонтай