До Любашівської ОТГ приєднається ще одна сільська рада

04.04.2019
Одеський ЦРМС

Одеська облдержадміністрація затвердила висновок щодо відповідності Конституції та законам України проектів рішень Любашівської селищної ради та Бобрицької сільської ради Любашівського району Одеської області щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл Бобрик Перший, Бобрик Другий, Арчепитівка, Янишівка Бобрицької сільської ради до Любашівської селищної об’єднаної територіальної громади.

Як повідомляє Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, Любашівську ОТГ було створено минулого року, але тоді Бобрицька сільська рада, центр якої знаходиться в 25 кілометрах від Любашівки, вирішила зачекати з наданням згоди на об’єднання.

«Фактично ми працюємо як ОТГ три місяці, якщо рахувати з початку нового фінансового 2019 року. І, якщо у 2018 році наш бюджет складав 18 мільйонів гривень, то тепер – 67 мільйонів. Різниця очевидна. В наших планах – приділяти найбільшу увагу саме сільським територіям, тому що реформа з децентралізації має на меті покращити життя людей на селі», - зазначив селищний голова Геннадій Павлов.

Нагадаємо, що в лютому цього року Кабінет Міністрів України вніс зміни до перспективного плану формування територій громад Одеської області. Відповідно до документу, уточнено склад Балтської (додатково включено Новопольску сільську раду), Біляївської (додатково включено Граденицьку, Кагарлицьку, Мирненську сільські ради) та Авангардівської (додано Новодолинську сільраду) ОТГ. Після цього місцеві ради ухвалили рішення про приєднання Новопольської сільської ради до Балтської ОТГ, а Граденицької, Кагарлицької і Мирненської – до Біляївської ОТГ.

Всього на даний час в Одеській області утворено 32 ОТГ, з них у 28 пройшли перші вибори.