У Кулевчі обговорили створення об'єднаної громади

08.10.2019
Одеський ЦРМС

Експертки Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» відвідали село Кулевча для зустрічі з керівництвом, депутатами та громадськими активістами Кулевчанської, Розівської та Сергіївської громад з метою обговорення можливостей утворення об’єднаної громади.

Учасників зустрічі цікавили питання, чи є ще в них шанс скористатись можливостями добровільного об’єднання, яких заходів необхідно для цього вжити, і як на це впливає перспективний план формування громад Одеської області. Зокрема, представники громад висловили незадоволення пропозиціями об’єднання громад у Саратському районі за принципом «один район-одна громада» та входженням їх громад до великої Саратської ОТГ.

«Сьогодні ще нема усталеної та затвердженої позиції, яким чином мають бути сформовані ОТГ в Одеській області, - поінформувала радниця Центру Оксана Гуненкова, - але враховуючи найближчі перспективи розвитку реформ, можливості для добровільного об’єднання ще є, але лише у тому випадку, якщо громади будуть діяти злагоджено. Тим більше, що утворення Кулевчанської ОТГ в цілому відповідає Методиці формування спроможних територіальних громад».

Радниця Центру Анастасія Бойко докладно розповіла про необхідні процедури об’єднання та документи, які мають бути при цьому оформлені. Учасників зустрічі також цікавили питання подальшої реорганізації сільських рад після об’єднання та передачі об’єктів соціальної інфраструктури із спільної власності територіальних громад району у комунальну власність територіальних громад.

Не менш хвилюючими були питання оцінки спроможності ОТГ та факторів, які на це впливають, у тому числі можливості міжмуніципального співробітництва. Як зазначає радниця Центру Олеся Голинська, запропонована для утворення Кулевчанська ОТГ з урахуванням демографічних, економічних, фінансових показників та наявної інфраструктури має всі шанси стати спроможною, але вся громада має відповідально та по-господарськи віднестись до ретельного аналізу власних надходжень та витрат, щоб забезпечити свій успішний розвиток.

Кулевчанський сільський голова Михайло Попов запевнив, що готовий ініціювати добровільне утворення Кулевчанської ОТГ та звернувся до присутніх на заході представників з проханням підтримати цей процес.

Про необхідність об’єднання говорили також голови сусідніх Розівської та Сергіївської громад та інші учасники зустрічі, зазначаючи при цьому, що різноманітний національний склад громад може стати своєрідною родзинкою цієї ОТГ та запорукою її перспективного розвитку. Це є підставою для сподівань, що добровільне об’єднання громад у Кулевчанську ОТГ найближчим часом може успішно реалізуватись.