Жителі селища Суворове підтримали об’єднання з сусідніми громадами

13.05.2019
Одеський ЦРМС

12 травня відбулася низка виїзних консультацій радників Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, з представниками Суворовської селищної ради Ізмаїльського району.

Фахівці Одеського ЦРМС надали роз’яснення співробітникам органів місцевого самоврядування, депутатам і активістам селища з питань об’єднання громад і міжмуніципального співробітництва, залучення громадських організацій та громадян до прийняття рішень, ефективного управління бюджетними ресурсами та щодо фінансової мотивації об’єднання громад.

Цього ж дня відбулося громадське обговорення пропозиції щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад у складі Суворовської селищної ради та сусідніх сільських рад: Першотравневої, Кирничанської, Баннівської і Покровської. Центром потенційної ОТГ пропонується визначити селище Суворове.

Як пояснив селищний голова Петро Генчевський, Суворове готове запропонувати сусіднім громадам такі умови, за яких бюджетні кошти використовуватимуться прозоро та справедливо, з урахуванням потреб всіх населених пунктів. Крім того, він зауважив, що створення на території Ізмаїльського району однієї ОТГ, яка б покривала територію всього району, є недоцільним, хоча така пропозиція наприкінці минулого року була підтримана рішенням сесії районної ради.

Учасників заходу цікавили питання реформування системи охорони здоров’я, відновлення інфраструктури, функціонування освіти та земельні питання. При цьому вони одностайно підтримали пропозицію про створення ОТГ з центром у селищі Суворове.