Чорнухинська ОТГ та Полтавський ЦРМС - стратегічні партнери з першого етапу існування громади

10.08.2018
Полтавський ЦРМС

Лише у жовтні цього року відбудуться перші вибори у щойно створеній Чорнухинській об’єднаній територіальній громаді. Але, вже сьогодні місцеві очільники думають на перспективу розвитку. Для цього й було започатковане всебічне співробітництво із Полтавським Центром розвитку місцевого самоврядування (створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону).

Фахівці Полтавського ЦРМС систематично надавали усіляку допомогу та прияли на кожному етапі створення Чорнухинської ОТГ: інформування, консультування, громадські слухання тощо. В підсумку, найменший район Полтавської області створив об’єднану територіальну громаду, до складу якої увійшла більшість населених пунктів Чорнухинщини.

Як безболісно пройти перші кроки після об’єднання та чого очікувати в недалекому майбутньому? Що зміниться для сільських голів після появи старостинських округів та як бути із освітою? На ці та інші питання відповідали під час відвідин Чорнух фахівці з Полтавського ЦРМС: Олександр Ісип, радник з децентралізації, Вадим Штефан, радник з регіонального розвитку та Тетяна Паутова, радник з питань місцевих фінансів. На запрошення Олександра Василенка, Чорнухинського селищного голови, вони провели семінар з нагальних питань для новоствореної громади. Учасниками цього вкрай потрібного навчального заходу були сільські голови, посадові особи органів місцевого самоврядування, депутати місцевих рад та  представники громадськості.