Дві ОТГ з Полтавщини перемогли в масштабному Всеукраїнському конкурсі

19.07.2019
Полтавський ЦРМС

Оголошено переможців конкурсу «Малі міста – великі враження», які реалізуються у 2019 році. Після кількох етапів відбору названі найкращі заявки від громад, які отримають фінансування на проведення заходів. Про це повідомляє Полтавський Центр розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

Список переможців включає й дві полтавські об’єднані територіальні громади. Це фестиваль «Чарівна симфонія козацтва» Омельницької ОТГ (Кременчуцький район) та «Опішня СливаФЕСТ» Опішнянської ОТГ (Зіньківський район). Перший пройде 30 серпня – 1 вересня. Другий – 14 вересня.

Усього на Конкурс було подано аж 10 заявок від громад Полтавщини, в тому числі від ОТГ. Окрім переможців, це заявки від: Білоцерківської, Засульської, Малоперещепинської та Чорнухинської об’єднаних територіальних громад.

Кінцевий термін реалізації проектів – 20 листопада. А до 1 грудня включно громади-переможці мають відзвітувати за ці заходи.

Конкурс проводиться Міністерством культури України вже другий рік. Кількість заявок в порівнянні з минулорічним збільшено в десятки разів. Більшість учасників Конкурсу – об’єднані територіальні громади.

«Досить символічно, що саме Омельник та Опішня перемогли. Бо одна з них провела перші вибори ще восени 2015-го, інша – лише наприкінці 2018-го після двох років боротьби за своє майбутнє. Маємо по суті синергію досвідченої мудрості та молодого завзяття. Загалом, усі заявки наших ОТГ були на достойному рівні. Але, конкурс це ж змагання. Впевнена, що наступного року буде ще більше гарних учасників», - говорить Ірина Балибіна, директор Полтавського ЦРМС.