Полтавський ЦРМС та Терешківська ОТГ розпочинають працювати над Стратегією розвитку громади

13.05.2019
Полтавський ЦРМС

Трохи більше року тому відбулися перші вибори в Терешківській об’єднаній територіальній громаді (Полтавський район). Та за весь цей недовгий час багато чого встигли тут вже зробити, втілити й реалізувати, наочно демонструючи переваги реформи децентралізації. Про це повідомляє Полтавський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Терешківська ОТГ межує з обласним центром. В громаду об’єдналися 13 населених пунктів, що є певними перевагами та недоліками для подальшого розвитку громади. Адже, як правило, подібні громади виступають такими собі «донорами робочої сили для великих міст». Натомість самі задовольняються роллю «поселень для дачників».

Та сусідство з Полтавою дає й певні переваги. Головним бюджетонаповнюючим підприємством для громади є потужне будівельне підприємство. Однією з головних переваг громади також є вдале місцерозташування: на головній вітчизняній трасі Київ-Харків. Всі ці та інші фактори мають бути враховані при підготовці Стратегічного плану розвитку.

Днями під час зустрічі в приміщенні Полтавського ЦРМС було досягнуто домовленостей щодо спільної роботи над цим доленосним для громади документом. Куратором непростого й копіткого процесу стане Вадим Штефан, радник з регіонального розвитку.

«Робота над Стратегією дасть нам можливість побачити сильні та не дуже сторони нашої громади. допоможе вірно розставити пріоритети у векторах розвитку. Також це сприятиме забезпеченню сталості, аби громада була успішною. Тож невдовзі розпочинаємо перший роботи - збір вихідних даних», - говорить Дмитро Івін, перший заступник голови Терешківскьої об’єднаної територіальної громади.