Розв'язанню конфліктних ситуацій у громадах вчили у Рівному

10.08.2018
Рівненський ЦРМС

У Рівненському Центрі розвитку місцевого самоврядування пройшов тренінг «Ефективна комунікація в громадах: розв’язання конфліктних ситуацій та проблеми активізації мешканців». Захід провів медіа-тренер Сергій Штурхецький.

Приводом для тренінгу саме на таку тему стала непроста ситуація навколо освітніх закладів Млинівської ОТГ. Частина громада не сприйняла запропонований селищною радою план оптимізації шкіл і вимагає не закривати Млинівську гімназію. У вирішення проблеми вже залучені й обласна держадміністрація, і Міністерство освіти, але сказати однозначно, що конфлікт вичерпано, ще не можна.

Вітаючи учасників тренінгу директор ЦРМС Руслан Сивий теж відзначив актуальність теми. 

«Тема тренінгу цікава і доречна. Немає нічого дивного, що десь на якомусь етапі виникають конфліктні ситуації, бо це життя. Кожна людина має свою думку і жодна рада чи керівник громади всім не вгодять. Але громаді треба пояснювати  свої кроки і переконувати у правильності тих чи інших рішень», - наголосив він.

В учасників заходу, а вони представляли різні громади Рівненщини, були й свої кейси, які прагнули розглянути та, головне, отримати пораду чи конкретне рішення. Десь продовжується боротьба за раніше програне крісло голови, хтось невдоволений нібито невиконаним обіцянками, а для когось конфлікт-  це сенс життя.   

Сергій Штурхецький пояснює, що універсальних рішень немає.

«Є різні підходи до вирішення та врегулювання конфліктів. Вони, як правило, грунтуються на суперництві або співпраці. На тренінгу ми розглянули і моделювали різні варіанти. Ефективна комунікації під час кризи передбачає, насамперед, вміння вислуховувати учасників подій і має бути розпочата відразу після початку конфлікту», - зазначив тренер.

Схоже, самим учасникам заходу найбільше сподобалася роль медіатора (посередника). Бо це конкретна допомога  сторонам у зниженні напруги і надання можливості усім відверто говорити про своє бачення в такий спосіб, який не загострює конфлікт.

Також всі зійшлися на думці, що активізація громади та правильно налагоджена комунікація, донесення мешканцям повної і правдивої інформації, може бути тим рішенням, що, принаймні, суттєво зменшить ризик виникнення кризових ситуацій.