В ОТГ на Рівненщині обговорили як поставити історію на службу громаді

10.09.2019
Рівненський ЦРМС

Поблизу урочища Шанків Яр в селі Хрінники Демидівської ОТГ, що на Рівненщині, відбувся семінар «Використання історичної спадщини у формуванні культурного простору громади». Учасниками заходу стали історики, археологи, дослідники Волині, представники ОТГ Рівненської області, вчителі історії та місцеві мешканці, яким не байдужа історія рідного краю. 

Семінар розпочався із виступів голови ОТГ Віктора Іщука, голови ГО «Сприяння розвитку села» Сергія Щербатюка та радника з питань децентралізації Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування  Програми «U-LEAD з Європою» Михайла Шелепа.

У своєму виступі Михайло Шелеп підкреслив важливість вивчення та правильного використання історичної спадщини в розвитку ОТГ:

«Окрім того, що ми маємо знати історію своєї малої батьківщини, ми ще можемо популяризувати ці знання для розвитку туризму. Це поки не до кінця розвинутий  ресурс, який обов’язково треба просувати. Тому честь і хвала організаторам цього семінару, які роблять конкретні кроки в цьому напрямку».

Акцент на тому, як історико-культурна спадщина може стати гарним ресурсом розвитку Демидівської ОТГ зробила і дослідниця історії Волині з Луцька, журналістка та учасниця проекту Тетяна Яцечко-Блаженко. Вона розповіла про важливі архітектурні пам’ятки, історичні факти, які можуть стати справжнім брендом цього регіону. 

Торкнулися учасники семінару і проблем збереження та розбудови Національного історико-меморіального заповідника “Поле Берестецької битви”, який знаходиться в селі Пляшева. 

Проект «Історичні екскурси в урочищі Шанків Яр» реалізується громадською організацією «Сприяння розвитку села» за підтримки Українського культурного фонду.