Монастириська ОТГ. Sic itur ad astra – так піднімаються до зірок.

09.08.2018
Тернопільський ЦРМС

Цього місяця нові об’єднані громади на Тернопільщині вискакують, як гарячі пиріжки з печі.

Віктор Литвинчук, директор Тернопільського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, взяв участь у зустрічі з громадськістю Монастирищини. Створення Монастириської об’єднаної територіальної громади йде непросто. Є багато підкилимового та інсинуацій. На жаль, міфам довіряють більше, ніж правді. А отже, потрібно докладати багато зусиль, щоб їх розвінчати.

Нинішня зустріч пройшла динамічно, на одному подиху. Люди вчергове переконалися, що реформа децентралізації є важливим чинником нашої незалежності і добробуту. Вдруге за останній місяць громадське зібрання ОДНОГОЛОСНО проголосувало за створення Монастириської ОТГ. До новоствореної громади виявили бажання увійти окрім Монастириської ще шість - Гончарівська, Горішньослобідська, Комарівська, Дубенківська, Ковалівська та Криницька сільські ради.

На 9 серпня призначено сесії рад, на яких буде затверджено рішення щодо добровільного об’єднання та план заходів. Пакет документів буде подано Тернопільській ОДА для підготовки висновку про відповідність Конституції України створення громади. Вимальовується досить успішна громада, яка має усі підстави для економічного і соціального розвитку. Високий рівень менеджменту, інтелектуальне середовище, розвинута логістика, природний ресурс – є запорукою такого розвитку і залучення інвестицій в економіку території.

Віктор Литвинчук на пропозицію Монастириського міського голови Андрія Старуха та депутатів міської ради взяв участь у засіданні сесії міської ради. У порядку денному було питання створення об’єднаної територіальної громади. Депутати міської ради виконали волю громади і проголосували за створення Монастириської об’єднаної громади ОДНОГОЛОСНО.

Дуже багато залежатиме від оперативності міської ради і сільських рад – суб’єктів об’єднання. Не менш, - якщо не більше, - залежатиме від оперативної підготовки висновку та проекту розпорядження голови від працівників ОДА.