Поглиблення співпраці між Тернопільським ЦРМС та представниками Корпусу Миру

05.07.2018
Тернопільський ЦРМС

4 липня до Тернопільського ЦРМС завітала волонтерка Корпусу Миру Мері Рой Фазано (Mary Roy Fasano), яка співпрацює з ГО «Освітньо-аналітичним центром розвитку громад» по проекту Корпусу Миру США «Розвиток громад». За цим проектом добровольці здебільшого співпрацюють з неурядовими організаціями, місцевими організаціями самоврядування, місцевими органами виконавчої влади та бізнес-структурами.

Добровольці сприяють соціальному та економічному розвитку на місцевому рівні. Метою добровольців є посилення компетенції членів громад та обслуговуючих організацій, сприяння сталому розвитку місцевих організацій та міжгалузевому співробітництву між громадським, урядовим та приватними сектором.

Бенефіціаром проекту «Розвиток громад» на рівні Уряду України є Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, а реципієнтами – українські громади через громадські організації, органи місцевого самоврядування та інші державні або комунальні установи.

А головними цілями проекту є:

  •  Підвищити спроможність громадян брати участь у вирішенні актуальних питань життєдіяльності місцевих громад та навчання через суспільно-корисну роботу в громаді;
  • Сприяти сталому організаційному розвитку українських організацій;
  • Сприяти розширенню економічних можливостей громадян.

На зустрічі з директором Тернопільського ЦРМС, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, Віктором Литвинчуком та радником з питань комунікації Наталією Стрельбіцькою обговорено сучасний стан впровадження реформи децентралізації в Тернопільській області та розглянуто Перспективний план формування територій громад області.

Тернопільський ЦРМС надає громадам оперативну і кваліфіковану допомогу щодо процесу об’єднання та приєднання. Ми пропонуємо методичні рекомендації (покроковий алгоритм) створення ОТГ та протягом усього процесу консультуємо. Однак в першу чергу ми допомагаємо тим, хто прагне змін та готовий перейти зі старої та неефективної системи координат до нової, - відмітив на зустрічі Віктор Литвинчук.

Я рада нашій співпраці. Адже, Ви безпосередньо працюєте з органами місцевого самоврядування області та володіє інформацією про поточний стан речей, зокрема й щодо впровадження реформи децентралізації. Сподіваємося, що спільними зусиллями ми допоможемо громадам краще зрозуміти головні завдання проекту «Розвиток громад», а волонтерам  ̶ окремі аспекти функціонування об’єднаних територіальних громад,  ̶  підкреслила в розмові Мері Фазано.

На завершення зустрічі, було визначено можливі напрямки співпраці та погоджено проведення спільного інформаційного заходу для представників ОТГ Тернопільської області та волонтерів Корпусу Миру.

Довідково: Корпус Миру США в Україні було засновано у 1992 році, коли український Президент Леонід Кравчук та американський Президент Джордж Буш підписали двосторонню угоду про започаткування Корпусу Миру США в Україні.

У 2018 році Корпус Миру має намір розширити географію співпраці з громадами в Україні та «відкрити» для призначень волонтерів Харківську та Херсонську області. Таким чином, очікується, що на кінець 2018 року близько 100 волонтерів працюватимуть в усіх областях України, за винятком Донецької, Луганської та Запорізької.