У Тернопільському ЦРМС обговорили діяльність закладів охорони здоров’я вторинного рівня

08.10.2019
Тернопільський ЦРМС

Налагодження ефективної системи управління медициною в ОТГ - важливе завдання в діяльності керівництва громад. В умовах реформи, заклади вторинного рівня повинні бути готові до роботи в новій системі надання медичних послуг. Враховуючи актуальність теми, в Тернопільському Центрі розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» проведено семінар «Налагодження ефективної системи управління медициною в ОТГ». На заході були присутні представники громад, керівники районних лікарень та медичних установ ОТГ.

Разом з експертом Програми «U-LEAD з Європою» Василем Височанським та радником з питань муніципальних послуг Тернопільського ЦРМС Олегом Боберським присутні аналізували проблеми функціонування медичних закладів вторинного рівня в умовах децентралізації та нового етапу реформування галузі.

«В основу формування госпітальних округів був закладений принцип наявності медичних закладів з якісним обладнанням та кваліфікованим кадровим ресурсом. У Тернопільській області планується створити чотири госпітальні округи, але зараз ведуться дискусії про три округи. Це питання надзвичайно важливе, оскільки новий адміністративно-територіальний устрій буде базуватися саме на госпітальних округах. Медична послуга буде однією з ключових у цьому процесі. Громади повинні тісно співпрацювати зі закладами охорони здоров’я на своїй території задля забезпечення належного рівня надання послуги пацієнтам», – розповів Віктор Литвинчук, керівник Тернопільського ЦРМС.

За словами радника з питань муніципальних послуг Тернопільського ЦРМС Олега Боберського, реформа первинної ланки медицини в Тернопільській області на завершальній стадії.

«Якщо на початках реформа просувалася повільно, то зараз наша область входить в число лідерів Західної України. Раніше ми рахували кожен договір укладений з Національною службою здоров’я України, а зараз вже маємо більше сорока договорів», – додав Олег Боберський.

                                            

Присутнім на семінарі Олег Боберський продемонстрував кращі практики реформування медичної галузі в ОТГ Тернопільської області. Також проведено поточний аналіз та обговорено перспективи автономізації закладів охорони здоров’я.

У Тернопільській області вже зареєстровано 44 договори з Національною службою здоров’я України, з яких 16 районними Центрами ПМСД, 19 закладами первинної медицини в громадах та 9 фізичиними-особами підприємцями.

«Після проведення реформи первинної ланки медицини, фінансування закладів зросло у 2,2 рази. Головне завдання реформи – доступність медицини для пацієнтів, яким повинні бути створені всі умови для безперешкодного якісного лікування. За схожим алгоритмом проходить реформа вторинної ланки надання медичних послуг. Керівництву закладів охорони здоров’я слід звернути увагу на можливість міжмуніципального співробітництва. Цей інструмент дозволить більше зекономити коштів та спрямувати їх на придбання нового якісного обладнання», – підкреслив Василь Височанський.

                               

Разом з представниками закладів охорони здоров’я експерти обговорили процес створення госпітальних округів та функціональний потенціал  госпітальних рад. Акцентувалася увага на доцільності взаємодії первинної та вторинної медичної допомоги.

Головний меседж семінару – необхідно створити спроможну мережу надання медичної допомоги в ОТГ, щоб у  2020 році бути готовим до укладення договорів з НСЗУ закладами саме вторинного рівня.

Нагадаємо, що в серпні у Тернопільському Центрі розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» проходив семінар «Управління закладами охорони здоров'я в ОТГ».