Вишнівецька ОТГ розпочала співпрацю з польськими волонтерами

04.09.2019
Тернопільський ЦРМС

Все більше громад Тернопільщини мають партнерські стосунки з міжнародними організаціями. Керівництво громад розуміє всі переваги такої співпраці, тому робить ставку на даний напрямок роботи. За інформацією Тернопільського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою»  нещодавно у Вишнівцькій ОТГ проходила волонтерська експедиція проєкту «WOŁYŃ 2019. RеAkcja».

Учасники акції наголошували, що вона покликана поєднати український і польський народи. Проєкт передбачає співпрацю в освітній, туристичний та релігійний галузі. Всі витрати на поїздку волонтерської групи в Україну для впорядкування кладовищ та місць пам’яті покриваються покрито благодійними внесками, які протягом року збираються у Любліні.

Як повідомляють на сайті Вишнівецької ОТГ, загалом зголосилося понад 150 осіб із Польщі, Франції, Великобританії, Канади та Німеччини. Вік волонтерів – дуже різний, наймолодшому – 9 років, а найстаршому – 87. Найбільша стаття видатків волонтерської групи – 30 тисяч злотих, що йдуть на оренду автобуса і допоміжного автотранспорту, а також – пальне.

    

Волонтери розповіли, що вже протягом двох тижнів працюють на 40-ка кладовищах і в місцях пам’яті про поляків на Волині: у Кременці, Луцьку, Острозі, Вишнівці, Дубні, Берестечку та Шумську. До іноземців всюди активно долучалася українська молодь.

«Такий волонтерський рух чудова нагода для Вишнівецької ОТГ зав’язати партнерські відносини з польською стороною. Якщо правильно побувати роботу, то вдасться створити багаторічний  майданчик для обміну учнями між школами, реалізації спільних проєктів, навчальних візитів та прокладення туристичних маршрутів», – зауважує Сергій Волохатий, радник з питань комунікації Тернопільського ЦРМС.

Учасники добровольчого загону праці «Ochotniczych Hufców Pracy» проживали у приміщенні спортзалу Старовишнівецької школи.

Основна робота наразі кипіла на одному із давніх польських кладовищ, так званому міщанському, що тепер розташоване при центральній автодорозі у с. Старий Вишнівець. Згодом навколо цвинтаря планують встановити огорожу.