Мешканці Гнилицької сільської ради прийняли рішення про добровільне приєднання до Великобурлуцької ОТГ

07.03.2019
Харківський ЦРМС

Спільна діяльність Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, Великобурлуцької ОТГ та Великобурлуцької РДА дала свої результати, - інформує директор Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування Діана Баринова.

«2019 рік - останній рік добровільного об’єднання територіальних громад. У 2020 році планується об’єднання «зверху», і воно буде проведено згідно з Перспективним планом формування територій громад. Отже, якщо у мешканців тих чи інших територій є інше бачення стосовно конфігурацій ОТГ, в яких вони хочуть жити, то його необхідно реалізувати, адже часу залишилося обмаль», - наголошує Діана Баринова.

У лютому місяці 2019 року Харківським Центром розвитку місцевого самоврядування був проведений семінар щодо активізації процесів об’єднання громад та приєднання до вже створеної Великобурлуцької ОТГ.

Як результат семінару - вже 5 березня у Гнилицькому сільському клубі відбулося громадське обговорення пропозиції щодо ініціювання добровільного приєднання територіальної громади Гнилицької  сільської ради (сіл Гнилиця, Зелений Гай та Аркушине) до Великобурлуцької селищної об’єднаної територіальної громади Великобурлуцького району.

«Відповідно до Перспективного плану формування територій громад Харківської області, Гнилицька сільська рада повинна сформувати Шипуватську ОТГ, але процес об’єднання є добровільним, як і визначення цих конфігурацій також. Люди вже взяли на себе відповідальність та прийняли самостійне рішення щодо їх подальшого життя в складі Великобурлуцької ОТГ», - зазначає радник з питань децентралізації Центру Віктор Нестеренко.

Голова РДА Ігор Коваленко під час громадських обговорень наголошував, що основний принцип реформи децентралізації – добровільність: «Сьогодні ваше бажання приєднатися до Великобурлуцької або до Шипуватської громади – добровільне. Тому потрібно прийняти виважене і мудре рішення», - повідомляє позицію голови офіційний сайт Великобурлуцької РДА.

В свою чергу, голова Великобурлуцької ОТГ Віктор Терещенко розповів гниличанам про досягнення, які за останній рік має очолювана ним громада. Зокрема, інформував про заходи, спрямовані на благоустрій і розвиток території, соціальний захист населення. «На сьогодні держава дає нам можливість об’єднатися в будь-якому форматі, якому захочемо. Я думаю, що наш депутатський корпус підтримає ваше рішення».

В результаті голосування  присутні в залі 110 мешканців з населених пунктів Гнилицької сільської ради одноголосно підтримали рішення про надання згоди на добровільне приєднання територіальної громади Гнилицької сільської ради саме до Великобурлуцької селищної об’єднаної територіальної громади.

Сільському голові Григорію Бабаку громадськість доручила звернутися з відповідною пропозицією до Великобурлуцької селищної ОТГ. Дане питання розглянути на сесії Гнилицької сільської ради та прийняти рішення відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». А також, звернутися до районної  робочої групи з метою внесення відповідних змін до Перспективного плану в розрізі Великобурлуцького району.

«Харківська обласна рада та Кабінет Міністрів України відповідно до бажання мешканців вже вносили зміни до Перспективного плану формування територій громад Харківської області чотири рази по десяти потенційним ОТГ Харківщини. Люди самі визначалися з конфігураціями ОТГ, головне в цьому процесі, звісно, збереження спроможності цих територій», - зазначає Діана Баринова.

Отже, відповідно до бажання мешканців територіальних громад Гнилицької сільської ради з’явилася необхідність у внесенні змін до Перспективного плану в розрізі Великобурлуцького району з метою перегляду конфігурацій громад: Великобурлуцької та Шипуватської.

До Великобурлуцької ОТГ згідно з Перспективним планом ще повинні приєднатися Підсереднянська, Катеринівська, Григорівська та Хатнянська сільські ради. Інші сільськи ради району також можуть розглядати це питання, головане – остаточно визначитися. Якщо говорити про терміни – Мінрегіон пропонує до травня 2019 року переглянути всі конфігурації об’єднаних територіальних громад в Перспективних планах та остаточно визначитися з рішеннями, - підсумовує Діана Баринова.