У Коломацькій ОТГ говорили про підвищення рівня надання муніципальних послуг

05.09.2019
Харківський ЦРМС

3 вересня 2019 року відбулася виїзна консультація радника з питань впровадження муніципальних послуг Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» Юрія Орла, яка була присвячена питанням підвищення рівня надання муніципальних послуг у Коломацькій ОТГ, а саме питанням щодо сприяння реформуванню первинної та вторинної ланки медицини та щодо створення ЦНАП.

У заході взяли участь голова Коломацької селищної ради Володимир Гуртовий, його перший заступник, секретар селищної ради, керівники структурних підрозділів, що опікуються питаннями охорони здоров’я та розвитку освіти, а також керівництво та співробітники місцевого ЦНАП.

Під час зустрічі учасники ознайомилися з ходом реалізації медичної реформи в Україні та особливостями її впровадження на місцевому рівні. Особливу увагу було приділено питанням взаємодії первинної та вторинної ланки медицини, створенню спроможної мережі закладів охорони здоров’я на первинному та вторинному рівнях в ОТГ.

Крім того, було проведено уточнення фактичних потреб громади з метою сприяння процесу формування технічного завдання для оснащення ЦНАП, як для громади, яка стала переможцем в рамках 4 раунду відбору на отримання допомоги у створенні та модернізації ЦНАП проекту «U-LEAD з Європою».

Також було визначено актуальні проблеми Коломацької ОТГ у сфері надання адміністративних послуг: неможливість отримання належної кількості бланків для вчинення своєчасної та оперативної державної реєстрації актів цивільного стану від Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Валківському та Коломацькому районах ГТУЮ; неможливість вчинення нотаріальних дії в.о.старост у тих старостинських округах, де й досі хоч і «на папері», але існують державні нотаріальні контори та інші. Під час консультації було проаналізовано наявні  механізми вирішення цих проблем та запропоновано шляхи їх розв’язання.

Учасників зустрічі було запрошено на найближчі заходи, які будуть організовані Харківським ЦРМС: 17 вересня – на семінар «Менеджмент в ОТГ. Ефективне управління», 20 вересня – на семінар «Староста та його роль в ефективному розвитку громад», 24-25 вересня – для участі у тренінгу для регіональних освітніх мереж «U-LEAD’ери освіти», 8 жовтня – для участі у роботі Круглого столу «Реформування вторинної ланки медицини: нові виклики, загрози та можливості для ОТГ».