Зачепилівська об'єднана громада на "фінішній прямій" з розробки стратегії розвитку своїх територій

09.08.2018
Харківський ЦРМС

Четверте засідання робочої групи Зачепилівської ОТГ з написання та розробки стратегії розвитку було присвячено опрацюванню проектних ідей до плану реалізації стратегії,  визначенню стратегічних цілей для ОТГ.

Серед пріоритетних цілей в стратегії головною визначений - розвиток економічної спроможності громади, але на її території відсутні великі, бюджетоутворюючі об'єкти, тому основний акцент громада робить на розвиток сільгоспвиробництва, агропереробки, - зазначає радник з питань регіонального розвитку Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування Володимир Родченко.

За його словами, серед проектних ідей громада бачить створення міні-заводів з переробки овочів та фруктів, створення комунального закладу з випікання хлібу. В ході реалізації стратегії зачепилівці також бачать розвиток зеленого туризму, зокрема мова йшла про велотуризм та байдарочні сплави.

Нещодавно позитивний висновок від Харківської обласної державної адміністрації на приєднання до Зачепилівської селищної ОТГ отримала Малоорчицька сільська рада.  Тому планується вдосконалення стратегії та внесення змін до неї з урахуванням приєднаної території, коментує радник.

Вже у найближчих планах - громадські слухання під час яких поанужться обговорення стратегії строком на 7 років (до 2025 року). На початку жовтня стратегія розвитку буде винесена на розгляд депутатів селищної ради, - зазначила начальник економічного відділу громади Світлана Однорал.

Розробка стратегій здійснюється за підтримки Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування, що створений за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінгеріону.