Центр безпеки громадян Жданівської сільської ОТГ

06.08.2018
Вінницький ЦРМС

Об’єднані громади України розвиваються та  набувають нових повноважень. Серед головних завдань децентралізації є наближення якісних послуг до людей, в тому числі і  у сфері безпеки жииттєдіяльності. Це цілий комплекс послуг, які пов’язані із тісною взаємодією громад із службами  ДСНС, Національної поліції та ефективним використанням коштів місцевих бюджетів. Ряд громад приймають рішення про створення безпекових центрів - серед таких і Жданівська ОТГ, що на Вінниччині.

Жданівська сільська ОТГ Хмільницького району Вінницької області  утворилась у 2016 році. До складу громади увійшли 5 сіл із центром у с. Жданівка. Площа ОТГ складає 252 км2, населення – 4300 осіб.  На території ОТГ працюють  цукровий та цегельний заводи, ТОВ « Хмільницьке», громада має 3 заклади освіти, 2 ФАПи та 2 амбулаторії, 2 ДНЗ, , 2 Будинки культури та бібліотеку. Жданівська ОТГ є однією з перших сільських громад, що об’єдналися у Вінницькій області.

З огляду на потужні  промислові підприємства, що розташовані на території громади та віддаленість до центру області ,  одним із головних пріоритетів Жданівською сільською радою було визначено безпекові питання для захисту  життя громадян, їх здоров’я та приватної власності. Ідея  створення єдиного Центру безпеки  у Жданівській ОТГ активно підтримувалась місцевими жителями та  депутатами сільської ради.   

Перші кроки до створення  Центру безпеки Жданівської ОТГ допомогли зробити фахівці Вінницького центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Експерти Центру з місцевих фінансів  - Інна Святна, з муніципальних послуг – Віталій Швець та експерт з регіонального розвитку  - Юрій Войціцький  провели 6 виїзних просвітницьких семінарів для 20 представників виконавчих органів громади, а також 20 тренінгів з питань організації роботи системи  муніципальних послуг у сільській місцевості та з питань бюджетнго планування. За сприяння Програми представники Жданівської громади взяли участь 2  навчальних поїзках з обміну досвідом організації служби безпеки у Республіку Польща. Завдяки співпраці з ВЦРМС ОТГ вдалося розробити та реалізувати план створення  КП «Жданівська пожежна частина», а також ефективно використати кошти місцевого бюджету і створити на базі КП Центр безпеки громадян.

В липні 2017 року у Жданівській сільській ОТГ запрацював перший на Вінниччині Центр безпеки громадян – організаційне утворення, засноване на засадах партнерства та взаємодії аварійно–рятувальних, правоохоронних та медико–санітарних служб. Центр створений за кошти ОТГ - на реконструкцію будівлі та її облаштування із сільського бюджету виділено понад 2,1 млн грн, благоустрій прилеглої території здійснено за партнерської участі місцевих суб’єктів господарювання.

У Центрі на сьогодні функціонують пожежна частина та відповідний підрозділ поліції. Підрозділи укомплектовано технікою та професійним обладнанням. Є в наявності 2 пожежних автомобілі, працює 14 працівників пожежної охорони, дільничний офіцер, який забезпечений службовим автомобілем.

В найближчій перспективі планується доєднати до функціональної структури Центру відповідну медичну службу новоствореного центру первинної медико–санітарної допомоги ОТГ та закупити спеціалізований транспорт. Центр обслуговує 5 сіл ОТГ, а також  проводиться відповідна робота з укладення договорів про співробітництво у сфері запобігання надзвичайним ситуаціям та з безпекових питань  ще із 14 навколишніми сільськими радами.