Добровольці-вогнеборці ситуативного Центру безпеки Северинівської ОТГ

03.10.2018
Вінницький ЦРМС

Питання безпеки життєдіяльності та своєчасного реагування на надзвичайні ситуації турбують мешканців новостворених громад, адже це комплекс послуг, які впливають на якість життя в ОТГ. Ряд громад приймають рішення створювати власні безпекові Центри на базі співробітництва  із службами  ДСНС, Національної поліції - серед таких і Северинівська ОТГ, що на Вінниччині.

Северинівська сільська ОТГ Жмеринського району Вінницької області  утворилась в грудні 2016 року. До її складу увійшли  села Жмеринського району : Северинівка, Чернятин, Токарівка, Голубівка, Слобода Чернятинська,  Хатки та  Матейкове. Площа громади становить - 72.966 км 2

На території Северинівської ОТГ є корисні копалини, земельні угіддя, водні ресурси басейнів річки Південний Буг та Дністер, інфраструктура, історичні та культурні об’єкти, ряд промислових підприємств. Населення  складає – 3682 осіб. Громада має 55 фізичних осіб-підприємців, які здебільшого зайняті у галузі сільського господарства.

З огляду на сільські території та багато лісових  і садових угідь, що розташовані на території громади, високу пожежну небезпеку у літні місяці, а також віддаленість до центру області ,  одним із важливих питань  для громади стала організація безпеки життєдіяльності населених пунктів ОТГ. З огляду на бюджетні статки громади   та  бажання мешканців Северинівської ОТГ своєчасно реагувати на безпекові виклики,  було вирішено створити власний ситуативний  безпековий Центр, що було підтримано рішенням сільської ради. 

Перші кроки до створення  Центру безпеки Северинівської сільської ОТГ допомогли зробити фахівці Вінницького центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Експерти Центру з місцевих фінансів  - Інна Святна, з муніципальних послуг – Віталій Швець та експерт з регіонального розвитку  - Юрій Войціцький  провели 10 виїзних просвітницьких семінарів для 20 представників виконавчих органів громади, а також 20 тренінгів з питань організації роботи системи  муніципальних послуг у сільській місцевості та з питань бюджетнго планування. За сприяння Програми представники Северинівської громади взяли участь 3  навчальних поїзках з обміну досвідом організації служби безпеки у Республіку Польща. За сприяння ВЦРМС та в рамках партнерської благодійної допомоги від польської  гміни Пунськ громаді було передано пожежний автомобіль.

Завдяки співпраці з ВЦРМС та Програмою «U-LEAD з Європою»  ОТГ вдалося розробити та реалізувати план створення ситуативного Центру безпеки Северинівської громади, а також залучити кошти іноземних донорів для реалізації ідеї.

У  вересні 2018 року в Северинівській сільській ОТГ відкрився ситуативний  Центр безпеки громадян, який утворений на основі співробітництва і партнерства з аварійно-рятувальними службами ДСНС та Національної поліції. Особливістю Северинівки є те, що ініціатива була  «знизу», громада утворила пожежну бригаду на добровільних засадах та ситуативний центр з моніторингу надзвичайних ситуацій у всіх населених пунктах ОТГ на залучені кошти донорських органіацій.  «Ми ознайомились із досвідом організації безпеки в Польщі, написали проект і Фонд «Відродження» виділив  600 тис грн для його реалізації. Центр буде обслуговувати 7 населених пунктів нашої громади, встановлено 24 камери відеоспостереження, з часом – їх буде 27, цілобово за станом безпеки буде вестися нагляд. У нас є комунальні установи, цегельний завод, приватні підприємства, вони всі виявили бажання взяти у часть у формуванні Центру, тож пожежна команда буде складатись із 10 чоловік-добровольців, 1 людина буде працювати на постійній основі за кошти громади», - пояснив Олександр Христюк, голова Северинівської ОТГ.

У найближчій перспективі громада планує здійснити реконструкцію пожежного депо та налагодити  чітку роботу служби екстренної медичної  допомоги.