Глуховецька ОТГ вирішила проблему транспорту завдяки міжмуніципальному співробітництву

07.11.2018
Вінницький ЦРМС

Глуховецька ОТГ Вінниччини отримала новий муніципальний автобус. Транспорт курсуватиме між населеними пунктами  Глухівці – Жежелів – Бродецьке – Махнівка – Пляхова – Непедівка та Гурівці. Жителі Глуховецької та Бродецької територіальних громад давно потребували автобусного сполучення між селами.

Завдяки співпраці з Вінницькитм Центром розвитку місцевого самоврядування, представники Глуховецької селищної ОТГ взяли участь у цілій низці навчальних заходів, що проводяться Центром за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Особливо корисними для представників громади виявились рекомендації радників ВЦРМС з питань ефективного використання бюджетних коштів, планування території та муніципальних послуг.

Експерти Вінницького ЦРМС проаналізували стан транспортного сполучення громади та порекомендували включити до переліку пріоритетів розвитку – вирішення питання підвозу дітей до ЗОШ та ДНЗ, а також, в цілому, транспортного сполучення між на населеними пунктами ОТГ, а це Непедівка та Гурівці.  З часом, Глуховецька ОТГ розробила проект міжмуніципального співробітництва з Бродецькою територіальною громадою щодо спільного використання муніципального транспорту. ОТГ ефективно об’єднала зусилля навколишніх громад для вирішення спільних транспортних проблем на взаємовигідній основі.

Проект було представлено на 15-й обласний конкурс проектів  розвитку територіальних громад Вінниччини.  Глуховецька ОТГ  стала переможцем  у новій категорії – «Громади, які уклали договори про міжмуніципальне співробітництво» і отримала 400 тис грн з обласного бюджету на реалізацію ідеї. Решта – внесок Глуховецької селищної ради у розмірі 521 тис. грн та Бродецької  ради – 100 тис. грн. До ініціативи активно долучились приватні структури та підприємці. Відтак, загальна вартість проекту складає 1,2 млн грн.

Завдяки експертній підтримці Вінницького ЦРМС, а також  співпраці на партнерських засадах  влади, бізнесу і громад було реалізовано проект міжмуніципального співробітництва Глуховецької ОТГ  з Бродецькою селищною радою - закупка муніципального автобуса, який забезпечить сталий транспортний зв’язок між громадами.

Наразі, як повідомив голова Глуховецької ОТГ Олександр Амонс, проводиться підготовка до запуску нового рейсу, оформляється документація, отримуються дозволи з відповідних служб. Пообіцяв, що з нового року люди вже користуватимуться послугами нового муніципального автобуса.

На честь знакової події для  Глуховецької громади Козятинського району Вінниччини, придбання муніципального автобуса, в ОТГ влаштували свято. Перерізати традиційну символічну стрічку було надано право учням  школи громади. Розважали присутніх дитячий вокальний дует "Дзвіночки", жіночий вокальний колектив "Душі криниця" та вокаліст Інна Лавренюк.

На презентації організатори урочистостей роздали мешканцям ОТГ та сусідніх населених пунктів  буклети з інформацією про проект та запланований маршрут.