Навчальна зустріч старост та сільських голів пройшла у Гніванській ОТГ за сприяння Програми "U-LEAD з Європою"

11.09.2019
Вінницький ЦРМС

Презентувати можливості розвитку громад крізь призму старостинських округів мали на меті фахівці Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою" і запросили представників старостинських округів ОТГ області та сільських голів необ’єднаних громад до Гніванської ОТГ. Зустріч на тему «Розвиток старостинських округів – основа успішної громади» проходила у старостаті сіл Демидівка та Могилівка Гніванської об'єднаної  громади.

Людмила Гурба, радниця Вінницького ЦРМС, виступила модератором заходу, в ході якого учасники обговорили виклики та можливості у сфері діяльності  старост ОТГ. 

Юрій Мельник, староста  сіл Демидівка та Могилівка, ознайомив гостей із здобутками діяльності округу. Учасники зустрічі оглянули об’єкти інфраструктури  – початкову школу, ДНЗ та будинок культури, а також побували у м.Гнівань. Голова ОТГ Володимир Кулєшов презентував досягнення громади в розрізі розвитку старостинських округів та ознайомив  присутніх із новобудовами та діючими установами громади  – це новий спортивний  майданчик, спортивна зала та музична школа Гніванської ОТГ.

Як повідомила радниця з юридичних питань Центру Людмила Гурба, керівникам старостинських округів важливо розуміти і використовувати можливості розвитку територій  в  ОТГ. Тому було вирішено організувати навчально-практичну зустріч для старост громад Вінниччини.

«Ряд наших сільських голів роздумують і не погоджуються на об’єднання через враження, що у них не буде повноважень, вони нічого не зможуть вирішувати і питання сільського населення десь загубиться у центральній садибі громади. Мета заходу – показати діючим старостам, які інструменти вони можуть використовувати,  як співпрацювати з людьми, як відстоюватит інтереси громади у місцевій  раді та генерувати кошти на розвиток старостинських округів. А для сільських голів, що перебувають в роздумах, показати, що староста ОТГ – це  дієва ланка між жителями і владою громади, і тільки  активна позиція разом з ресурсами дасть поштовх для розвитку території. От зараз формується Бюджет наступного року, формуються бюджетні комісії і староста має не просто говорити, а аргументовано доводити свою позицію, спираючись на думку людей і нагальні потреби села, саме від цього буде залежати відбудова ОТГ.  У нас навіть є  вираз – чим «зубатіший» староста, тим більше коштів  залучить у громаду», - зазначила Людмила Гурба.

За підсумками зустрічі учасники поділились враженнями від візиту. Серед них,  голова сільської ради  сс.Перемога і Немиринці Майя Поліщук.

«Наша сільська рада складається із двох сіл – Перемога і Немиринці Козятинського району. Ми отримали висновок про об’єднання із с. Махнівка, до якого нам близько, всього 10 км, і сподіваємось незабаром створити ОТГ. Я нещодавно була на курсах підвищення кваліфікації, де наголошували на плануванні діяльності сільських голів. А під час зустрічі у Гніванській ОТГ побачила реалізацію планів. Для кожної сільської громади важливі дороги, інфраструктура, адже села занедбані, потрібні кошти. Сподіваюсь, що децентралізація піде далі і, в першу чергу, зміни розпочнуться у фінасуванні всіх громад. Я не агітувала людей, просто розповідала, довела інформацію і люди, що мають певний соціальний рівень розуміють, що потрібно об’єднуватись, щоб село не зникло. Мене вразили у Демидівській громаді люди. Вони організовуються самі, дружні. Власними силами привели до ладу сільський Будинок культури, який сьогодні не впізнати. Люди – це основа громади, буде команда – буде розвиток», - прокоментувала зустріч Майя Поліщук, учасниця зустрічі, голова Переможнянської сільської ради, що поки не входить до числа об’єднаних  громад Вінниччини.