Переваги децентралізації обговорювали радники Вінницького ЦРМС у Хмільнику

11.10.2018
Вінницький ЦРМС

Хмільник, районний центр Вінниччини, став першим містом, яке прийняло рішення про створення  громади з центром у населеному пункті обласного значення. Так, було ініційовано приєднання до м. Хмільник с. Соколова Хмільницького району. 

Радники Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування, діяльність якого підтримується Програмою «U-LEAD з Європою»,  організували інформаційну  зустріч з питань подальших кроків на шляху створення Хмільницької ОТГ.

Участь у дискусії взяли  керівництво міста, посадові особи місцевого самоврядування, громадськість.

Сергій Редчик, голова м Хмільник виступив із аргументами  на  користь намірів  об’єднання  міста із громадою сусіднього с.Соколова та висловив впевненість в успіху та добрих перспективах майбутньої ОТГ.
 

Інна Святна,  радник Вінницького ЦРМС з місцевих фінансів, поінформувала учасників зустрічі про ключові питання, що постануть перед Хмільником і Соколовою у результаті створення об’єднаної громади. Експерт фахово пояснила як здійснити інвентаризацію майна, упорядкувати містобудівні та землевпорядні документи,  розповіла про організаційні аспекти діяльності  закладів освіти, культури та медичного обслуговування громади.

Євген Шаповалов, радник Центру з децентралізації,  акцентував увагу на  юридичних кроках Хмільника після набуття чинності розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення  змін до перспективного плану формування територій громад Вінницької області». У цьому контексті, міській раді  рекомендовано ініціювати проведення позачергової сесії та ухвалити  відповідне рішення.

Учасники зустрічі обговорили питання  розвитку муніципальних послуг у громаді. Віталій Швець, радник Вінницького ЦРМС з муніципальних послуг,  поінформував громаду про механізми вирішення соціальних питань с.Соколова у разі  створення Хмільницької ОТГ.