Пріоритети діяльності інформаційних служб в ОТГ обговорювали у Вінницькому ЦРМС

06.12.2018
Вінницький ЦРМС

За підтримки Програми «ULEAD з Європою» у Вінницькому Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся семінар з пріоритетних питань роботи інформаційних служб за участі представників ОТГ Вінниччини. Протягом року фахівці Центру проводили навчальні та консультаційні заходи, під час яких працівники громад дізналися про інструменти комунікацій, співпрацю із ЗМІ, механізми  планування  і висвітлення подій, роботу прес-служб та організацію інформаційних кампаній. 

На думку експертів, інформаційний простір – це система, яка постійно змінюється, тож фахівці Центру запросили  представників ОТГ області, щоб розповісти про новації та сучасні напрямки, які варто активно висвітлювати для жителів громади, адже це буде працювати на  розвиток територій.

Серед  новацій у сфері комунікацій з мешканцями громади - є публічні консультації, що успішно використовуються  у сусідній Польщі. Як залучати жителів до результативного діалогу розповіла Софія Сакалош, представниця ГО Подільська Агенція регіонального розвитку. Вона ознайомила учасників семінару із стандартами та цілями  публічних консультацій, а також розповіла про форми залучення мешканців до  консультацій, аби вичити потреби громади.

Дмитро Кузнєцов, експерт ГО ОПОРА, ознайомив представників громад із принципами прозорості і відкритості  та пояснив суть громадського бюджету, який  дає можливості конструктивного діалогу на локальному рівні та сприяє  ефективному розвитку територій.

В ході зустріч учасники дізналися про пріоритетні напрямки розвитку ОТГ. Про це розповів Євген Шаповалов – радник Вінницького ЦРМС з децентралізації та пояснив можливості  залучення мешканців до вирішення питань місцевого значення.

«Громадський бюджет - це новий інструмент на Вінниччині, що активно застосовується містами. Серед ОТГ області найкращим прикладом є Томашпільська ОТГ, крім того, є спроби запровадити його у Якушинецькій ОТГ. До бюжету участі активно долучається і Немирівська ОТГ , громада знаходиться на стадії збору проектів для фінансування, у 2019 році  проходитимуть  обговорення, реалізація запланована  у 2020 році. Громадам варто  використовувати досвід міст, наприклад , Хмільника чи Вінниці, адже бюджет участі у них успішно  формується вже два роки поспіль», - зазначила Інна Святна, радник з місцевих фінансів Вінницького ЦРМС.

Під час  семінару вона ознайомила присутніх з можливостями Громадського бюджету та пояснила, чому важливо інформувати громаду про аспекти бюджетного процесу на локальному рівні.