Публічні консультації як інструменти ефективного управління громадою - ОТГ Вінниччини налагоджують діалог з населенням

09.08.2018
Вінницький ЦРМС

Вінницький центр розвитку місцевого самоврядування організував  проведення фокус групового дослідження для представників об’єднаних територіальних громад на тему: «Відповідальне управління громадою» і запросив на дискусію з питань впровадження публічних консультацій в ОТГ. Захід пройшов за підтримки Програми " U-LEAD з Європою". В ході обговорення, представники громад, ГО та експерти висловили власну думку щодо ефективних механізмів налагодження діалогу з населенням, залучення мешканців до прийняття рішень та участі в управлінських процесах на території ОТГ.

До участі в заході долучились  представники   органів  мсіцевого самоврядування ОТГ Вінниччини, Інституту розвитку міст Вінниці та громадські організації області.

« З початку створення нашої громади ми  організували спеціальний  соціально-інформаційний відділ  для налагодження спілкування та інформування населення. Ми збираємо інформацію про події, враження, думки та погляди мешканців та намагаємось реагувати на   всі ситуації, де  важлива публічна думка. У  нашій громаді працює центр громадських ініціатив – ми розташували його в приміщенні бібліотеки.  Людина може зайти в бібліотеку, подати свою ініціативу  і мешканці нашої громади знають – ця ідея обов’язково  потрапить на стіл голови і буде розглянута та винесена на обговорення», - повідомив  Володимир  Кулєшов, голова Гніванської ОТГ.

«Відколи ми  об’єднались,  люди згуртувались, сьогодні вони йдуть у сільську раду, щоб отримати відповідь на свої  запитання, а раніше думали чи їхати в район, чи в область. Люди знають, що у сільраді є компетентні люди, які допоможуть та вирішать питання. Інша справа, коли є певні ризики – громада не готова до обговорення через низький рівень поінформованості, або рішення є жорстко регламентоване законом – наприклад надзвичайні ситуації,  у таких випадках публічні консультації не є доречними», - зауважила Людмила Грабова, представниця Якушинецької ОТГ.

В ході обговорення представники  громад  поділились досвідом проведення консультацій із мешканцями, а також навели приклади, коли  співпраця з громадськістю дала  можливість реалізувати корисні проекти.

За словами учасників дискусії,  сьогодні  потрібне  удосконалення  нормативно-правових актів щодо  публічних консультацій, а також розширення  формату  і  механізмів  публічних обговорень, а також залучення  населення до діалогу та прийняття рішень на місцевому рівні.