Школа, спорт, здоров’я - освітні акценти Мурафської ОТГ

13.05.2019
Вінницький ЦРМС

Вінницький Центр розвитку місцевого самоврядування, що створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, надає консультативну і  методологічну допомогу для громад, які роблять перші кроки у статусі об’єднаних. Серед навчальних заходів, що проходять у Центрі за сприяння Програми, значну увагу приділено секторальним реформам - у сфері освіти і медицини. Громади області впевнено демонструють значні успіхи у цих напрямках. Серед них – Мурафська сільська ОТГ Вінниччини, яка  розпочала роботу у 2017 році.

Під час інформаційної сесії з питань комунікацій, що пройшла  днями  в ОТГ за сприяння Вінницького ЦРМС, представники сільської ради поділилися успіхами та розповіли про  основні напрямки розвитку території. Учасники зустрічі оглянули  унікальні спортивно-оздоровчі об’єкти, які створені для дітей громади.

«Ми об’єдналися з однією сільською радою і маємо 7200 осіб населення, а за перспективним планом, коли доєднаються інші сусідні громади – територія суттєво збільшиться. Особливість Мурафської громади у великій кількості дітей, у нас є багатодітні сім’ї  і на сьогодні маємо на громаду 3 загальноосвітні школи. Власне, ми не можемо понизити ступінь шкіл і проблема довозу не стоїть, тому що школи заповнені. В одній навчається 540 дітей, в другій – 360,  і ще одна школа – 130 дітей. Тільки освітньої субвенції ми отримали 22 млн грн, разом з тим, є суттєві витрати  бюджету громади на оплату праці технічного персоналу. У процесі становлення напряму «Нова українська школа» - 185 тис грн освітньої субвенції  нам вистачило тільки на меблі – решту, близько 400 тис грн, додала громада. Ми продовжуємо закуповувати обладнання, меблі, от привезли телевізори, які  будуть встановлені у кожному класі. У школах  є інтернет,  працюють компютерні класи.  Звичайно, опікуємось  і здоровям дітей.  Із 1000 школярів – 600 харчуються безкоштовно. Повністю відремонтовані харчові блоки дитячих закладів. Майже 3 млн грн витрачаємо на опалення взимку, але більшість приміщень користується альтернативним паливом. Наразі проводимо ремонти в класах, термомодернізацію, готуємось до наступного навчального року», - повідомив під час зустрічі керівник громади Сергій Партека.

Особливою гордістю Мурафської ОТГ є спортивні об’єкти. Нещодавно, громада облаштувала відкритий спортивний майданчик із сучасним обладнанням, а в приміщенні ЗОШ функціонує спортивний басейн. Діти всіх вікових категорій  протягом року займаються  фізичними вправами на воді та добре вміють плавати. Приміщення і акваторія басейну облаштовані за всіма правилами спортивного об’єкту: функціонують відремонтовані душові, роздягальні, підтримується належний  температурний стан і  спеціалізована очистка води.

Як повідомили представники громади, майданчик  для занять спортом обійшовся у 230 тис грн – це кошти  обласного конкурсу проектів, спонсорів та громади, а незабаром  Мурафська ОТГ відкриє ще один об’єкт – воркаут-майданчик для  фізичних вправ на свіжому повітрі. Тож  діти Мурафської ОТГ мають гарну перспективу стати професійними спортсменами.

За словами Іванни Турчак, спеціаліста  ІІ кат. - проектного менеджера Мурафської сільської ради, на часі, нові проекти розвитку і серед них, ініціатива з капітального ремонту спортивної зали в ЗОШ І-ІІІ ст. с. Довжок. Цей проект очікує на схвалення від конкурсної  ради.

«Ми  впевнено йшли на  створення ОТГ, адже відтепер ми господарі і  приймаємо рішення  громадою. Так, роботи багато, але раніше  нам давали 25% ПДФО, а сьогодні  - 60%. Непросто було забирати  у комунальну власність освітні, медичні заклади – був спротив. Ми створили 5 відділів, всі повноваження виконуємо належним чином. Маємо і своїх соціальних працівників, що опікуються дітьми, багатодітними сім’ями,  родинами  військовослужбовців.  У планах – власна музична школа. Я 28 років у місцевому самоврядуванні, але сьогодні – в кожний дитсадок, школу, амбулаторію чи бібліотеку я обов’язково зайду і огляну - чи все в порядку, а районні служби могли це зробити, в кращому випадку -  раз на рік. Єдине, що турбує – промисловий потенціал громади, у нас мало працюючих  підприємств, потрібні інвестиції. Разом з тим, є  фермери, орендатори  і плата за землю має бути вищою –  не 3%, а 8% і більше, адже це бюджет ОТГ,  тож над цими питаннями працюємо», - зауважив на завершення зустрічі Сергій Партека, голова Мурафської ОТГ.