Жданівська ОТГ відкрила двері сучасної сільської амбулаторії

17.07.2019
Вінницький ЦРМС

У Жданівській сільській ОТГ відкрилась амбулаторія загальної практики сімейної медицини Жданівського Центру первинної медико-санітарної допомоги. Фахівці Вінницького ЦРМС Програми «U-LEAD з Європою» відвідали громаду. Інна Святна, радник з місцевих фінансів Центру, привітала мешканців під час відкриття амбулаторії.

У минулому році ОТГ увійшла до переліку  громад, які були включені у  державну програму розвитку системи охорони здоров’я у сільській місцевості. В листопаді 2018 розпочалось будівництво і вже влітку поточного року мешканці громади отримали сучасну амбулаторію із широким спектром медичних послуг.

Як повідомила голова Жданівської ОТГ Станіслава Ядвіжина, амбулаторія буде обслуговувати більше 4000 мешканців усіх населених пунктів громади. Заклад забезпечили сучасним медичним обладнанням, спеціалізованими кабінетами, тут працюватимуть два сімейних лікаря та 13 осіб медперсоналу. Крім того, громада подбала і про соціальні стимули для медиків та забезпечила їх житлом.

Вартість будівництва склала майже 10 мільйонів гривень, 10% коштів було виділено з місцевого бюджету Жданівської ОТГ. Про це  розповіла голова громади.

«Нам допомагали органи влади, спонсори, працювали наші комунальні підприємства, ми мали відповідальних підрядників, фінансування і от сьогодні такий результат. Лікар у нас молодий, працює один рік, але він  активно допомагав створювати первинну ланку медицини в громаді. Маємо ще й автомобіль, який теж був закуплений за державні кошти на умовах співфінансування. У приміщенні на 300 кв м є всі умови для того, щоб працювати медикам, зручно і пацієнтам», - повідомила Станіслава Ядвіжина. За словами керівниці Жданівської ОТГ, у реалізації проекту допомогу надали Департамент охорони здоров’я та Департамент архітектури і містобудування Вінницької ОДА.

Під час церемонії вікриття амбулаторії численні гості вітали  мешканців ОТГ,  нагороди та відзнаки отримали  працівники структурних підрозділів сільської ради та комунальних підпримств громади, не обійшлося і без подарунків – нового обладнання для медичного закладу.

«Я працювала медиком у Жданівці 22 роки, щодня ходила 5 км, такої краси раніше не було, а сьогодні  всі умови, все сучасне, гарне. У такий важкий час їм вдалося це зробити, тож нехай люди не хворіють і приходять в нову амбулаторію тільки з профілактичною метою», - поділилась враженнями пенсіонерка, мешканка Жданівської ОТГ, Анастасія Василівна.

Після урочистого відкриття  всіх учасників заходу запросили оглянути приміщення нового медзакладу.

«Жданівська громада  активно  включилась у процеси оновлення первинного рівня. За рекомендаціями експертів Вінницького ЦРМС та Програми «U-LEAD з Європою» громада створила власний Центр первинної медико-санітарної допомоги, провела декларування та  оформила співпрацю з Національною службою охорони здоров’я. Відтепер, громада має комунальний медичний заклад і відкриття сучасної амбулаторії сприятиме  покращенню послуг в ОТГ. Крім того, громада може залучати додатково лікарів, розширювати пацієнтську базу та збільшувати надходження до місцевого бюджету», - прокоментував подію радник з муніципальних послуг Вінницького ЦРМС Віталій Швець.