Херсонський центр розвитку місцевого самоврядування надає допомогу у підготовці проектів

05.04.2019
Херсонський ЦРМС

Олександра Фадєєва, радниця з регіонального розвитку Херсонського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, впродовж 2018 року надавала консультації представникам (проектним менеджерам) об'єднаних територіальних громад Херсонської області з питань розробки та впровадження проектів місцевого розвитку.

За підтримки Херсонського ЦРМС у тісній співпраці з громадами для отримання субвенції на розвиток інфраструктури розроблено 8 проектів для п’яти об’єднаних громад. Проекти були спрямовані не лише на вирішення соціальних проблем, а й на місцевий економічний розвиток і відповідно отримали погодження Мінрегіону.

Загальна сума фінансування на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2018 році склала 78 млн 836,7 тис грн. Разом із співфінансуванням з місцевих бюджетів загальна сума проектів по області склала 88 млн 317,5 тис грн. Станом на 01 січня 2019 року громадами було використано (разом із співфінансуванням) 82 млн 631,8 тис. грн., що становить майже 94%.

У минулому році кошти в основному витрачалися на капітальні ремонти та  придбання спеціальної техніки для потреб житлово-комунального господарства.

«Використання інфраструктурної субвенції 2018 року на 94% говорить, що громадами були підготовлені якісні проекти, які на сьогодні ефективно реалізовані. Надання консультацій та допомоги ОТГ для Херсонського ЦРМС є важливою частиною роботи, адже дуже приємно приносити користь для громад і відчувати себе частиною їх успіху», - інформує Олександра Фадєєва.