Антонінська громада взялася за розвиток туризму

04.08.2018
Хмельницький ЦРМС

У вересні цього року в селищі Антоніни Красилівського району відкриють музей Потоцьких. Тут можна буде побачити рідкісні експонати, привезені з Польщі. Саме за правління цього шляхетного роду Антоніни стали унікальними і вже чимало років приваблюють туристів. Намагаючись зберегти історичну спадщину, котра дійшла до наших днів, у селищі взялися за організацію музею Потоцького. Раніше коштів на це не було, а зі створенням громади, жителі зрозуміли, що туризм, тим більше при наявності такої унікальної пам'ятки, варто розвивати.

Тим більше, Хмельницький центр розвитку місцевого самоврядування створений Програмою U-LEAD з Європою регулярно проводить тренінги по стратегічному плануванню, розвитку туристичних напрямків і популяризації своїх територій. Про туристичну галузь, зокрема, детально говорили під час Школи проектного менеджменту.

Зараз музей Потоцьких наповнюють експонатами та світлинами, повідомляє сайт "Є". Переважну більшість з них передали з Польщі.

«Уже досить давно ми співпрацюємо та підтримуємо зв’язки з нащадками Потоцьких, які збирають по крупинках історію свого славного роду і залюбки діляться нею з жителями Антонін, передають їм багато фотографій часів графа Потоцького. Особливо багато для дослідження роду робить Тереза Журавська, одна з представниць княжого роду. З власного музею вона передала вже другу партію світлин з архіву Потоцьких. Особлива вдячність Мареку Потоцькому, праправнуку графі Потоцького. Власне, цю колекцію, він зібрав за свій кошт і дарує її нам. Сподіваємося, що на відкриття він приїде до Антонін», - каже голова Антонінської об'єднаної територіальної громади Наталія Кондратюк

Наразі в Антонінах зберігся цілий ряд будівель колишнього палацового ансамблю і маєтку Потоцьких манеж, возівня, гараж, багато господарських будівель. Найбільшого розквіту селище зазнало за господарювання останнього власника – Юзефа Миколая Потоцького – на початку ХХ століття. Антоніни були його літньою резиденцією – однією з найвеличніших в окрузі. Саме Юзеф Потоцький перетворив звичайне досі селище на розкішний маєток: добудував палац, звів десятки господарських приміщень, насадив сквер.

Маючи таке архітектурне та історичне багатство, антонінчани намагаються всіма силами популяризувати містечко. Серйозно зайнялися цією справою у 2008 році. Звиклі до цих архітектурних красот, зрозуміли, що про Антоніни варто дізнатися й іншим.

Потроху вже приймаємо туристів, але до звання популярного туристичного осередку, звісно, нам ще далеко, – зізнається Наталя Шевчук, місцевий екскурсовод та за сумісництвом бібліотекар антонінської дитячої бібліотеки. – Тож працюємо над цим, вивчаємо архіви, зараз ось створюємо музей. Іноземні туристи часом дивуються, скільки унікальної архітектури можна побачити тут, в глибинці, мовляв, ви не усвідомлюєте, в якій розкоші живете”.