Чемеровецька громада спільно з Хмельницьким ЦРМС розпочала розробку стратегії розвитку

11.02.2019
Хмельницький ЦРМС

Перше розширене засідання робочої групи відбулося 11 лютого. Понад півсотні представників громади долучилися до розробки стратегії, серед них керівники громади та структурних підрозділів селищної ради, старости та діловоди, представники медичних та екологічних установ, бізнесу і громадськості. Над розробкою стратегії працюватимуть радник з регіонального розвитку Катерина Савчук та з комунікації Алла Собко Хмельницького центру розвитку місцевого самоврядування, що був створений за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону України.

«Перше рішення про розробку стратегії ми прийняли 6 листопада 2018 року. Згодом затвердили положення про робочу групу і почали збирати інформацію для початку роботи. Для нас стратегія розвитку важлива і ми будемо залучати максимально широку аудиторію для того, щоб бачити побажання усіх представників громади», – зазначив голова Чемеровецької селищної громади Олександр Собань.

Він зазначив, що розробивши стратегію розвитку, громада буде мати так звану дорожню карту, за якою розвиватиметься найближчі п’ять-сім років, незалежно хто буде при владі і працюватиме на різних посадах.

«Чемеровецька громада має всі шанси розробити стратегію розвитку не просто як документ, який вимагає держава, але й зробити її за всіма правилами, пройти експертизу на рівні міністерств і навіть Європейської комісії. Ще до початку першого засідання робочої групи у громаді зібрали більшу частину необхідної інформації. Це показує і рівень зацікавленості громади і залученості працівників до спільної роботи на розвиток громади», – розповіла Катерина Савчук.

На першому розширеному засіданні учасники робочої групи опрацювали методику роботи над стратегією, визначили наступні кроки та обговорили особливості проведення опитування мешканців громади та представників бізнесу.

«На етапі опитування дуже важливо залучити максимальну кількість різної аудиторії, адже у кожного своє бачення громади, розвитку і того, якою вона має бути через п’ять-сім років. Робота над стратегією саме на цьому етапі дозволить не просто визначити бачення жителів, але й залучити їх до спільної роботи над стратегією розвитку. При чому, залучати треба різні аудиторії: від представників бізнесу і до студенів і старшокласників, працюючи з кожною окремо», – зазначила Алла Собко. 

За словами Катерини Савчук, зазвичай процес розробки стратегії займає у громадах від шести до дев’яти місяців. Потім стратегія проходить громадські обговорення. На цьому етапі ще можна залучати громадськість і вносити корективи і вже після цього документ затверджується сесією селищної ради.