Старости – це круто: у Хмельницькому пройшов Всеукраїнський форум старост об’єднаних територіальних громад

21.06.2018
Хмельницький ЦРМС

Понад 300 представників громад із 22 областей України зібралися на форум щоб обмінятися досвідом, поділитися успіхами та обговорити проблеми, які виникають у процесі роботи. Хмельниччина для проведення такого масштабного заходу була обрана не випадково, адже область за рейтинговим оцінюванням Мінрегіону, станом на червень цього року, посідає друге місце за темпами формування об’єднаних територіальних громад та є лідером за кількістю старост. В області обрано 205 старост із 673 – в Україні, тобто кожен третій – з Хмельниччини.

Під час панельних дискусій учасники форуму обговорили теми «Реформування місцевого самоврядування: основа успіху розвитку територій». Та «Старостинський округ: реалії та перспективи».

«Старости – це круто, адже він є представником влади у поселеннях і представник поселення у раді громади і виконавчому комітеті. », – зазначив Анатолій Ткачук, директор з питань науки і розвитку ГО «Інститут громадянського суспільства», презентуючи тему «Адміністративно-територіальна реформа як невід'ємна складова процесу децентралізації влади».

На форумі піднімалося питання диференціації заробітної плати старост.

«Це дуже важливе питання, адже є старости, які обслуговують півтисячі громадян, а є такі, у кого в старостинському окрузі проживає і понад три тисячі жителів, але на посадовий оклад це, на жаль, не впливає, хоча навантаження, відповідальність і вимоги – різні. Тому це питання буде винесено у резолюцію форуму і підніматиметься на вищому рівні», – зазначив директор Хмельницького центру розвитку місцевого самоврядування створенного за підтримки Програми U-LEAD з Європою Сергій Яцковський.

Щоб старости у своїй роботі були більш обізнаними та освідченими, спеціально до форуму була видана «Настільна книга старости об’єднаної територіальної громади». Розробили її організатори форуму, а профінансувала Програма U-LEAD з Європою. А побачити як втілюються отримані знання учасники форуму зможуть безпосередньо у старостинських округах Хмельниччини. В рамках форуму учасники відвідають одразу 12 старостинських округів у шести громадах області.

Довідка: Форум проводиться за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Організували його спільно обласна влада, центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів влади та місцевого самоврядування, Хмельницький Центр розвитку місцевого самоврядування, Університет управління та права, а також Українська асоціація районних та обласних рад». Фінансову підтримку проведення Форуму здійснює Представництво Фонду Ганса Зайделя в Україні.

Більше фото