На Черкащині започатковано черговий спільний проект в рамках міжмуніципального співробітництва

07.02.2019
Черкаський ЦРМС

Новоутворені територіальні громади Черкащини продовжують налагоджувати міжмуніципальне співробітництво і працювати над спільними проектами. Днями Лип’янська сільська об’єднана громада на Шполянщині ініціювала спільний проект щодо створення Центру надання адміністративних послуг. Юридичний супровід укладення договору міжмуніципального співробітництва здійснювала Юлія Поліщук, радник з юридичних питань Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, що створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Реформа місцевого самоврядування, яка наразі триває в Україні, передбачає, зокрема, передачу більших повноважень від центральної влади органам місцевого самоврядування, та розширення їх ресурсної бази. Основною метою реформи є формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади для створення і підтримки повноцінного життєвого середовища для громадян, надання високоякісних та доступних публічних послуг та задоволення інтересів громадян в усіх сферах життєдіяльності на відповідній території.

Міжмуніципальне співробітництво є відносно новою формою політики місцевого та регіонального розвитку. Її суть полягає в тому, що органи місцевого самоврядування на договірній основі об’єднують свої ресурси та зусилля для вирішення загальних проблем розвитку. Кінцевою метою такого співробітництва є підвищення якості життя громад. Міжмуніципальне співробітництво є характерним саме для децентралізованої територіальної адміністративної системи. Чим вищою є ступінь автономії муніципалітетів, тим більше вони потребують співпраці і тим більше вони можуть співпрацювати. Співробітництво реалізується в таких визначених законодавством формах, як делегування виконання завдань; реалізація спільного проекту; спільне фінансування (утримання) інфраструктурного об’єкта; утворення спільного комунального підприємства; утворення спільного органу управління.

В рамках міжмуніципального співробітництва реалізацію спільного проекту у галузі надання адміністративних послуг ініційовано Лип’янською сільською ОТГ Шполянського району. Партнером проекту виступає територіальна громада села Нечаєве, укладено відповідний договір про співробітництво. Умовами договору передбачено створення ЦНАП Лип’янської сільської ради та віддалене робоче місце адміністратора ЦНАП у с. Нечаєве. Учасники проекту ставлять за мету забезпечити дотримання основних принципів та вимог державної політики з питань надання адміністративних послуг, та надання адміністративних послуг мешканцям територіальних громад за принципом організаційної єдності шляхом зменшення витрат, спрощення та оптимізації процедур. Результатом проекту має стати тісна взаємодія між уповноваженими структурними підрозділами місцевих рад та висока якість надання публічних послуг жителям Лип’янської громади та села Нечаєве.