Новоутворені об’єднані громади Черкаської області активно планують реалізацію спільних проектів

05.02.2019
Черкаський ЦРМС

Економічні і адміністративні переваги міжмуніципального співробітництва активно використовуються об’єднаними територіальними громадами Черкащини, у яких перші вибори відбулися 23 грудня 2018 року. Днями започатковано черговий спільний проект щодо створення Центру надання адміністративних послуг. Юридичну експертизу договорів міжмуніципального співробітництва надає Юлія Поліщук, радник з юридичних питань Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, що був створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

У зв’язку з тим, що територіальні громади базового рівня рідко бувають абсолютно самодостатніми, міжмуніципальне співробітництво є актуальною та інноваційною формою діяльності багатьох громад. Кінцевою метою такого співробітництва, у будь-якому разі, є підвищення якості життя громад. Також, завдяки ММС створюються умови для потужного розвитку місцевої інфраструктури та підвищення якості муніципального менеджменту. Серед очевидних переваг міжмуніципального співробітництва є те, що органи місцевого самоврядування можуть об’єднувати свої ресурси для підвищення ефективності своєї роботи; надавати нові послуги або підвищити якість послуг, які вже надаються ними громадянам; зменшувати витрати на надання послуг; обмінюватись знаннями та досвідом; підвищувати спроможність до залучення міжнародної допомоги, приватних інвестицій та участі у проектах публічно-приватного партнерства.

Днями черговий договір міжмуніципального співробітництва у формі реалізації спільного проекту укладено між Березняківською сільською ОТГ та територіальною громадою села Сунки Смілянського району. Метою реалізації проекту є надання якісних адміністративних послуг через ЦНАП Березняківської сільської ради та створення віддалених робочих місць адміністратора ЦНАП у с. Сунки.

Завдяки укладенню договору, громади планують максимально удосконалити, спростити і оптимізувати, в межах чинного законодавства, процедури надання адміністративних послуг за принципом організаційної єдності. За умовами договору, Березняківська сільська рада облаштовує приміщення ЦНАП у с. Березняки, та забезпечує організацію прийому суб’єктів звернень, мешканців Сунківської сільської територіальної громади, та видачі належним чином оформлених результатів їх розгляду. Водночас, Сунківська сільська рада облаштовує та утримує приміщення віддаленого робочого місця ЦНАП у с. Сунки, та визначає перелік адміністративних послуг, які будуть надаватись виключно через ЦНАП Березняківської сільської ради.