Переваги міжмуніципального співробітництва активно використовуються новоутвореними об’єднаними громадами Черкаської області

04.02.2019
Черкаський ЦРМС

Об’єднані територіальні громади Черкащини, у яких перші вибори відбулися 23 грудня 2018 року, продовжують активно працювати над спільними проектами, як формою міжмуніципального співробітництва. Нещодавно Бужанська сільська об’єднана громада на Лисянщині ініціювала спільний проект щодо створення Центру надання адміністративних послуг. Юридичний супровід укладення договору міжмуніципального співробітництва здійснювала Юлія Поліщук, радник з юридичних питань Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, що створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Специфічною рисою міжмуніципального співробітництва є домовленість партнерів спільно працювати та надавати певні ресурси для отримання обопільної користі, яка була б недосяжною у разі їх самостійної (ізольованої) діяльності. ММС є результатом усвідомленого рішення, а не лише механічним виконанням відповідних нормативних актів. Очевидними є і вигоди міжмуніципального співробітництва, зокрема: створення ресурсів для надання послуг, які є недоступними для малих громад, заощадження витрат при наданні послуг, підвищення якості послуг, краща координація у плануванні майбутнього розвитку, ефективніша та прозоріша політика розвитку; розвиток нової корпоративної культури, заснованої на співробітництві; вироблення необхідних інструментів для партнерської співпраці органів місцевого самоврядування з іншими державними, приватними та громадськими організаціями.

З метою реалізації спільного проекту у галузі надання адміністративних послуг, договір міжмуніципального співробітництва укладено між Бужанською сільською ОТГ та територіальною громадою села Рубаний міст Лисянського району. Сторонами планується створити ЦНАП виконавчого комітету Бужанської сільської ради та віддалене робоче місце адміністратора ЦНАП у с. Рубаний міст.

Під час реалізації спільного проекту сторони ставлять за мету побудову відносин із суб’єктами звернень на партнерських засадах в межах чинного законодавства України з урахуванням їхніх потреб та інтересів, а також забезпечення взаємодії між ЦНАП виконкому Бужанської сільської ради та структурними підрозділами Рубаномостівської сільської ради з надання публічних послуг.

Результатом проекту має стати налагодження максимально прозорих, тісних та партнерських стосунків у співпраці ЦНАП та громадськості у сфері надання адміністративних послуг.