Протягом 2018 року Черкаський ЦРМС надав допомогу 14 громадам в підготовці Стратегій розвитку та Планів їхньої реалізації

01.02.2019
Черкаський ЦРМС

Протягом 2018 року Черкаський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за сприяння Програми"U-LEAD з Європою" та Мінрегіону, може занести собі в актив значну допомогу громадам зі стратегування. Ще на початку року, провівши конкурс серед 20 новостворених громад, Центр відібрав 10, яким почав надавати підтримку з підготовки Стратегій розвитку та Планів з їхньої реалізації.

До числа переможців ввійшли: Бузівська, Іваньківська, Іркліївська, Камянська, Карашинська, Матусівська, Мліївська, Моринська, Ротмістрівська та Селищенська. В першому півріччі також завершувалися роботи над Стратегією та Планом реалізації по Тальнівській ОТГ, а також - Планом реалізації Набутівської громади. Крім того, з другого півріччя до числа ОТГ, яким надавалася допомога зі стратегування, долучилися Паланська і Степанецька громади. Таким чином, протягом року 14 громадам області надавалася підтримка в підготовці Стратегій розвитку і Планів їхньої реалізації.

По завершенню року було отримано наступні результати - по 12 громадам було підготовлено Стратегії розвитку, а саме: Бузівській, Іваньківській, Іркліївській, Камянській, Карашинській, Матусівській, Мліївській, Моринській, Ротмістрівській, Селищенській, Степанецькій та Тальнівській. З них 5 громад затвердили Стратегії розвитку, це: Бузівська, Мліївська, Селищенська, Степанецька та Тальнівська. Ще в 3 громадах - Карашинській, Матусівській та Моринській - цей документ проходить процедуру громадського обговорення. Решта громад завершує внутрішнє доопрацювання документу і виносить його на громадське обговорення в січні-лютому поточного року.

Також для 10 громад було надано підтримку у підготовці Плану реалізації Стратегії розвитку: Бузівській, Камянській, Карашинській, Матусівській, Мліївській, Моринській, Набутівській, Селищенській, Степанецькій та Тальнівській. З них 6 громад його затвердили: Бузівська, Мліївська, Набутівська, Селищенська, Степанецька та Тальнівська. Камянська, Карашинська, Матусівська та Моринська ОТГ завершують доопрацювання проектних ідей після останніх правок за результатами зауваження робочих груп. Ці документи планується винести на сесії одночасно зі Стратегіями розвитку та затвердити в січні-лютому.

В Іваньківській, Іркліївській, Ротмістрівській громадах має пройти ще одне засідання робочих груп для остаточного погодження Планів з реалізації  в рамках засідання робочих груп. Після цього обидва документи (Стратегія та План реалізації) будуть винесені на громадські обговорення, а потім - на затвердження депутатським корпусом.

Трохи довший шлях має пройти Паланська ОТГ, якій треба доопрацювати наявну Стратегію та підготувати план з її реалізації.