У Канівській громаді планують унікальний крок - відмовитися від пластику

11.09.2019
Черкаський ЦРМС

Відповідне рішення - доповнити екологічну Програму охорони навколишнього природного середовища міста Канева новим пунктом про відмову від одноразового пластику - було прийнято депутатським корпусом Канівської міської ради.

- Поетапну відмову від використання пластику одноразового вжитку ми плануємо втілити до 2021 року, - констатує міський голова м. Канів Ігор Ренькас. – Наразі ми розробляємо як методи співпраці  із бізнесом та мешканцями громади в питаннях поетапної відмови від використання пластику одноразового вжитку, так і створення системи збору пластику  і твердих побутових відходів -  із забезпечення умов для їх ефективного сортування та переробки. Готовий план дій готуємо винести на суд депутатів міської ради до 4 кварталу цього року. Ми плануємо також виступити з ініціативою внесення відповідних змін до Обласної програми охорони навколишнього природного середовища  - щодо запровадження та реалізації Програми поетапної відмови від використання пластику одноразового вжитку в Черкаській області до 2021 року.

- Ми орієнтуємо наші громади на створення не лише ефективних, але і соціально відповідальних бізнесів, що не лише розвиватимуть громаду, але й робитимуть життя у ній комфортним та екологічним, - констатує Оксана Савіцька, радник Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону). Сьогодні десяток черкаських громад впроваджує не просто організований збір і вивіз відходів - але й роздільний збір сміття. Канівська є громада стала першою, хто вирішив реально зменшити його кількість. Що особливо важливо - кількість відходів, які важко утилізувати і якими чи не найбільше стихійно засмічується довкілля.