Консультаційний візит до Чудейської ОТГ з питань підготовки проектів

11.02.2019
Чернівецький ЦРМС

6 лютого відбулась виїзна консультація до Чудейської громади з питань підготовки проектів, яку здійснив Олексій Грушко, радник з регіонального розвитку Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування. Ініціатива походила від Анатолія Піцула, голови громади та Кармелії Бурли, головного лікаря громади.

На території громади діє дві амбулаторії та один пункт здоров'я. Центр медицини знаходиться у с. Чудей, у приміщенні колишньої дільничної лікарні. Тут, після отримання ОТГ медичної ліцензії, було відкрито цілодобовий стаціонар на 10 ліжок.

«Потреба у стаціонарі не надумана - у громаді є велика кількість хронічних хворих, які не потребують госпіталізації та, в принципі, не повинні займати час вузьких спеціалістів у районній чи обласних лікарнях, проте у яких час від часу виникають гострі стани, що потребують медичного нагляду. Крім того, невідкладна допомога - це первинний рівень медицини, проте часто хвороби вимагають догляду, а у громаді проживають самотні люди старшого віку. Відповідно, під час хвороби їм потрібна допомога в лікуванні (денний стаціонар) або догляд протягом декількох днів (цілодобовий стаціонар)», - розповів Олексій Грушко, радник з регіонального розвитку Чернівецького ЦРМС, що створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Відповідно, під час виїзної консультації обговорювалися питання, пов'язані з потребами медичного закладу, направлені на підвищення комфортності перебування пацієнтів у стаціонарі, а також покращення рівня надання медичних послуг, як в сфері оснащення амбулаторії, так і організації роботи медичних працівників. За результатами зустрічі було вирішено готувати два проекти - на конкурс мікропроектів Посольства Німеччини в Україні, спрямованих на поліпшення базових потреб малозабезпечених і вразливих верств населення, та програму Посольства Японії в Україні «Кусаноне».