ОТГ Чернівецької області взяли участь у ІІІ Форумі об'єднаних громад

06.12.2018
Чернівецький ЦРМС

5 грудня в Києві відбувся ІІІ Форум об’єднаних громад за участі Президента України Петра Порошенка та Прем`єр-міністра України Володимира Гройсмана. Очільники держави вказали, що вже утворено 874 громади, а 665 з них вже працюють на прямих міжбюджетних відносинах. Державна підтримка розвитку місцевого самоврядування зросла за останні 4 роки в 39 разів, і це в умовах війни є безпрецедентною допомогою. Наступні 5 років стануть ключовими в плані місцевого розвитку та підсилення спроможності громад.

«Маємо чітко бачити горизонти реформи. 2020 рік - ключовий. На Раді регіонального розвитку я вже говорив, що 2020 року місцеві вибори мають відбутись вже за умови покриття всієї території України об’єднаними територіальними громадами, тобто на новій територіальній основі», - наголосив Петро Порошенко. Це означає завершення першого етапу реформи на базовому рівні і активну дискусію навколо реформування субрегіонального рівня.

Участь у форумі взяла і делегація об’єднаних громад Чернівецької області. Одним із спікерів на форумі був Юрій Юзва, голова Недобоївської ОТГ, який представив досвід співпраці громад: «Три найбільші громади Хотинського району - Недобоївська, Клішковецька і Хотинська - започаткували унікальну для України яблуневу агломерацію. В цьому році підписаний договір про співробітництво територіальних громад, спрямований на збільшення ланцюжків доданої вартості - розвиток виробничих потужностей для переробки фруктів і ягід, сприяння експортному постачанню місцевої продукції».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За словами учасників дискусії, завдяки таким креативним ідеям незабаром кращі потужні автори ініціатив завдяки децентралізації будуть "виштовхнені" з Києва в регіони. В'ячеслав Негода, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, після презентації проекту зазначив, що як колись життя започатковане з яблука, так і кожна громада має знайти свою «яблуню», тобто точку економічного розвитку. Таким чином можна сказати, що громада знайшла свою Smart-спеціалізацію дуже вдало. А акцент на такій спеціалізації має відбутись при формуванні стратегій кожної громади. В цьому контексті раніше висловлювався й Глава Уряду Володимир Гройсманнаголосивши, що «є необхідність формування цілісних стратегій, які дають можливість напрацьовувати конкретні плани дій і втілювати їх».