Перший рік інфраструктурної субвенції для Острицької ОТГ

29.10.2018
Чернівецький ЦРМС

Впродовж останніх місяців радники Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування з робочими візитами відвідали близько 10 ОТГ. Основна мета поїздок – ознайомлення з реалізацією проектів за кошти субвенції на розвиток інфраструктури. Нещодавно побували у Красноїльській, Чудейській, Вашківецькій та інших об’єднаних громадах. Також у жовтні побували і в Острицькій ОТГ.

Громада утворилась у 2017 році, тому це перший рік, коли вона отримала інфраструктурну субвенцію. Її розмір склав майже 3,6 млн грн. Першочергово планували ці кошти використати для 4 проектів, однак відбулись зміни. Тендер на розробку Генерального плану населених пунктів громади не відбувся, тому, щоб не ризикувати коштами і не повертати їх у разі невикористання, замість цього проекту подали документи для здійснення двох капітальних ремонтів – в Будинках народної творчості та культури в селах Остриця та Горбова. І, враховуючи те, що кошторис на розробку Генерального плану вже є, то цей проект планують подати на конкурс ДФРР.

В Остриці приміщення колишньої котельні переобладнають для спортивного залу місцевої школи. На ці потреби з субвенції виділять 1,1 млн грн. Допоки реконструкція завершиться, в приміщенні поруч школа власними силами обладнала невеликий танцювальний майданчик, тренерську та тренажерний зал. Останній місцеві жителі за незначну оплату можуть відвідувати ввечері, але, за словами директора школи, він очікував побачити більшу кількість охочих позайматись на тренажерах.

У селі Горбова знаходиться Будинок народної творчості та культури, в якому запланували капітальний ремонт. Клуб масштабний за розмірами і кількістю приміщень, тому увесь не має можливості одразу відремонтувати. Кошти інфраструктурної субвенції передбачені на фарбування фасаду ззовні, ремонт стін та встановлення освітлення в актовій залі, шліфування підлоги в залі для репетицій, капітальний ремонт цієї зали та бібліотеки поруч. «Приведення умов клубу до комфортних та зручних є нагальною проблемою для громади. У нас тут займаються 9 колективів, три з яких мають звання народних – це оркестровий, танцювальний та єдиний в Україні румуномовний  театр. Окрім цього є й дитячі секції з хореографії, от щочетверга до 40 дітей ходять і займаються у двох групах. В інші дні дорослі мають по вечорах репетиції», - зазначив Федір Лішман, директор клубу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нинішнього року з субвенції на розвиток інфраструктури та медичної субвенції в селі Годинівка планували розпочати будівництво нової амбулаторії. Однак через затримки з початком робіт і, щоб не ризикувати коштами субвенції, які є неперехідними, вирішили зробити капітальний ремонт в наявній амбулаторії: поміняти вікна, утеплити фасад, внутрішній ремонт кабінетів, встановити нову систему опалення, каналізацію. Новий дах тут поставили ще в 2015 році. В цьому ж селі у навчально-виховному комплексі планують замінити вікна на другому поверсі.

Окрім використання інфраструктурної субвенції, обговорювались й інші питання розвитку громади. Наприклад, в навчальних закладах є потреба в асенізаційній машині. Місцевому населенню також можна надавати послуги цією машиною, тобто на неї буде попит. «Її вартість складає близько 1,5 млн грн, тобто можна подати на конкурс ДФРР проект з купівлі такої машини. Причому це відповідатиме умовам конкурсу щодо придбання обладнання, яке має коштувати більше 1 млн грн», - прокоментував Олексій Грушко, радник з регіонального розвитку Чернівецького ЦРМС, що створений за підтримки Програми U-LEAD та Мінрегіону.