Розбудова інфраструктури освітніх закладів: приклад Магальської ОТГ

02.11.2018
Чернівецький ЦРМС

У жовтні радники та працівники Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування здійснили декілька візитів до об’єднаних громад області для ознайомлення з проектами, що реалізуються коштами здебільшого з інфраструктурної субвенції, або власних бюджетів чи Державного фонду регіонального розвитку. Нещодавно ми побували в Острицькій, Красноїльській, Чудейській та Вікнянській громадах. Цього разу хочемо розповісти про стан розвитку інфраструктури у Магальській ОТГ.

Громада утворилась у минулому році, тому це перший рік отримання субвенції на розвиток інфраструктури. Її розмір склав майже 3,1 млн грн, які акумульовано на один об’єкт – реконструкцію дитячого садка в селі Рідківці. Окрім субвенції для виконання робіт громада виділила кошти і з власного бюджету – 600 тис. грн.

Ці кошти передбачено на побудову нового двоповерхового корпусу біля чинного садка у Рідківцях. Також, за словами Олени Нандриш, голови Магальської громади, з цих коштів була необхідність замінити дах у чинному корпусі, бо поки новий не збудують, діти перебуватимуть у старому, а там дах протікав. «Зараз у садку навчається 89 діток. Поки ми збудуємо поруч новий корпус, вони навчатимуться у існуючому, але умови там погані. Тому й прийнято таке рішення направити максимум коштів на побудову нового корпусу садка, щоб у найшвидші терміни перевести туди дітей», - прокоментувала Олена Нандриш.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Нинішнього року заплановано завершити всі зовнішні будівельні роботи, комунікації. А на наступний рік залишаться внутрішні роботи, на що згідно з проектом передбачено півмільйона гривень», - зазначив Олексій Грушко, радник з регіонального розвитку Чернівецького ЦРМС, що створений за підтримки Програми U-LEAD та Мінрегіону.

В Магальській ОТГ також реалізовуються й інші проекти власним коштом. Зокрема у Рідківцях в іншому дитячому садку добудовують новий харчоблок. Для цього із бюджету громади виділили 1,5 млн грн. Цей проект є важливим для 75 дітей, що зараз відвідують садок. Близько двох третин робіт виконають цього року, а решту – наступного. Окрім цього в цьому ж селі будується нова школа вже з коштів ДФРР. Умовою реалізації проектів цього конкурсу є співфінансування, яке громада надала у розмірі 1,6 млн грн. Також Магальська громада виділила із власного бюджету 1,5 млн грн на дитячий садок в Магалі, таку ж суму на школу в Остриці та, для облаштування водовідведення в цьому ж селі, 400 тис. грн, залучивши ще 200 тис. грн коштів Басейнового управління водних ресурсів.