Розвиток інфраструктури у Вікнянській ОТГ

09.10.2018
Чернівецький ЦРМС

8 жовтня представники Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування (директорка та радники з децентралізації, фінансів й регіонального розвитку) спільно з працівниками Чернівецької ОДА здійснили інформаційно-консультаційний візит до Вікнянської ОТГ. Основною метою візиту був моніторинг реалізації проектів інфраструктурної субвенції, на які громаді передбачено 1,22 млн грн. Також з керівництвом громади обговорили перспективи використання механізмів міжмуніципального співробітництва та можливості підготовки громадою проектів на конкурс ДФРР.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перший проект інфраструктурної субвенції - це придбання шкільного автобуса. Тендер вже завершено й договір підписано, тому громада очікує постачання техніки, а кошти в бюджеті на це вже надійшли. Другий проект – це ремонт харчоблоку школи селі Вікно. «Школа опорна, навіть більше – громада провела оптимізацію в цьому плані, тому це важливий проект. Наразі закінчено всі підготовчі роботи, отримано всі погодження та громада планує на осінніх канікулах все зробити», - зазначив Олексій Грушко, радник з регіонального розвитку Чернівецького ЦРМС, що створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. Варто підкреслити, що школа здійснює заходи по моделі Нової української школи, як в зовнішньому оформленні, так і по обладнанню - частину його вже було отримано, частину очікують.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

По третьому проекту - система опалення ДНЗ в селі Вікно, ще здійснюється відбір технічних рішень для реалізації проекту. В громаді очікують, що протягом жовтня-листопада все буде виконано.

Стосовно проектів ММС, то сфер для взаємодії з іншими громадами більш ніж достатньо - позакласна освіта, медицина, діяльність ЦНАПів. В громаді зацікавилися формою такого співробітництва та вже почали планувати подальші кроки в цьому напрямі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Щодо проектів ДФРР, то громада планує підготувати два проекти. Один направлений на налагодження виробництва пелетів, оскільки питання енергоефективності та незалежності стоять достатньо гостро для всіх. Другий стосується ще однієї «болючої теми» – підтримання мережі комунальних доріг громади. Тут також планується придбання обладнання, а сировинна база для відповідних робіт у громади є. «Проект є абсолютно розвитковим та логічним - будуть дороги, буде й розвиток, оскільки громада володіє потужним природно-ресурсним потенціалом. Крім того, є можливість у громаді й створювати хоспіси та хостели, але підготовка таких проектів потребує ретельного підходу», - підкреслив Олексій Грушко.