Управління різноманіттям: в Чернівецькому ЦРМС розпочався 2й навчальний модуль

21.05.2019
Чернівецький ЦРМС

20 травня у Чернівецькому Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України, розпочався другий тренінговий модуль проекту «Управління різноманіттям з метою стійкого економічного розвитку», який спільно реалізується Європейським Центром з питань меншин (ЄЦПМ, м. Фленсбург, Німеччина) та Програмою «U-LEAD з Європою».

Перший модуль у Чернівцях відбувся на початку року. Цього разу представники об'єднаних громад області, в складі яких проживають різні етнічні групи, працюватимуть над темами джерел фінансування проектів розвитку, їх розробки та впровадження. ЄПЦМ (ECMI – European center for minority issues) має більше 25 років досвіду діяльності.

За словами Зори Попової, представниці ЄПЦМ, їхня установа заснована в пограничних районах урядами Данії та Німеччини для популяризації та захисту розвитку етнічних меншин.

«Наша мета – це довести, що різноманіття не є проблемою, а є ресурсом. Поряд з тим, як і будь-який ресурс, різноманіття потребує уваги, піклування і управління», - сказала на відкритті модуля Зора Попова.

 

 

 

 

 

 

 

 

Тетяна Татарчук, директорка Чернівецького ЦРМС, що створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, поділилась отриманими знаннями під час навчального візиту представників об’єднаних громад в Німеччину та Данію.

В свою чергу Юлія Грицку-Андрієш, керівниця Хабу Програми «U-LEAD з Європою» для Південно-західних областей України, анонсувала наступний навчальний візит до Словенії вже у липні. Також розповіла про можливий візит до поліетнічних об’єднаних громад Чернівецької області колег із Закарпаття та Одещини, підкреслюючи успішне та безконфліктне співіснування в наших громадах представників різних національностей.