В Недобоївській ОТГ відбулась публічна консультація щодо функціонування бюджету участі

02.03.2019
Чернівецький ЦРМС

26 лютого в Недобоївській ОТГ відбулась публічна консультація щодо функціонування в громаді механізму бюджету участі. Даний інструмент демонструє рівень довіри між громадою та владою, а також їхню готовність співпрацювати. Тому представники Недобоївської громади, старости спільно з освітянами та школярами обговорили шляхи більшого залучення жителів громади до розподілу коштів громади через бюджет участі. 

"Якщо говорити про Чернівецьку область, то Недобоївська ОТГ – одна з трьох, які вперше започаткували цей механізм – бюджет участі. І є однією з двох сільських громад, де він запрацював”, – зазначила Тетяна Татарчук, директорка Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування, що створений за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону. 

Під час обговорення представники сільської ради зауважили, що для влади важливо, аби кошти бюджету розвитку були розподілені саме через механізм бюджету участі. Як запевнили інші учасники консультації, бюджет участі матиме ефект, якщо для влади даний механізм стане не проектом, а щоденною роботою. Це означає, що варто працювати з громадою щодня та нагадувати про бюджет участі за будь-якої нагоди: батьківські збори, збори села, храмове свято.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Як вважає Наталія Гусак, бюджет участі нероздільний від стратегії розвитку громади, тому молоді потрібно розповідати про бюджету участі як явище, а більш зрілому населенню - про стратегічний план розвитку громади.

"Більшість громад, які ефективно застосовують цей інструмент, використовують його разом із розумінням стратегії розвитку громади. Тому важливо, аби проекти відповідали стратегічному плану, тоді жителі розумітимуть, що кошти потрібно розподілити ефективно", – зазначила вона.

За словами голови Недобоївської ОТГ Юрія Юзви, для місцевої влади важливо, щоб молодь була ініціативною, а тому влада готова відкрито співпрацювати з нею. "Бюджет участі – це ваші кошти, кошти на ваші ідеї", – звернувся до молоді голова. 

Під час обговорення визначили, що молодь зможе долучитися до процесу бюджету участі через створення Молодіжної ради. "До ради будуть входити активні та зацікавлені представники. До того ж це допоможе виробити молодіжну політику в ОТГ загалом. Сьогодні ми вже знаємо, куди ми рухаємося", – зазначив службовець сільської ради Ростислав Грубляк.

Також, як зауважив заступник голови Недобоївської ОТГ Андрій Дранчук, потрібно встановити нові терміни подачі проектів. "Пропоную цього року подавати проекти до 1 квітня та голосувати протягом травня. У цей час школярі будуть в школі, тому зможуть активно долучитися". Таку ідею підтримали всі учасники консультації, а представники сільської ради зголосилися допомогти у написанні проектів, зокрема, це готова робити й Емілі Ессі, волонтерка Корпусу Миру США.

За підсумками консультації визначено, що молодь повинна брати активнішу участь у житті громади, а тому важливо залучати її до подачі проектів на бюджет участі та реалізовувати молодіжну політику в ОТГ.