Виїзна консультація у Вижницьку ОТГ з питань впровадження бюджету участі

11.04.2019
Чернівецький ЦРМС

9 квітня відбулась виїзна консультація радників Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування Дмитра Прокопця та Андрія Кучурана до Вижницької ОТГ з питань впровадження бюджету участі. Цього року Вижницька міська ОТГ прийняла рішення запровадити бюджет участі на своїй території.

З 1 по 28 лютого відбувалась подача проектів, які є двох типів - великі та малі. Великі проекти розраховані на суму до 50 тис грн і для їх подачі треба було зібрати 25 підписів, а малі до 20 тис і вони вимагали 10 підписів. Загалом цього року на бюджет участі виділено 200 тис грн і виграють проекти, які набрали найбільше голосів і допоки бюджет у 200 тис грн не вичерпано. Наприклад, якщо найбільше голосів наберуть чотири великих проекти, то бюджет буде вичерпано. Тобто поділу бюджету між великими і малими проектами не має.

До стадії голосування були відібрані 10 проектів щодо яких й відбувається наразі голосування через онлайн-систему за посиланням https://vnm-budget.e-dem.in.ua/#/. Голосування триває до 16 квітня, а з 1 травня розпочнеться реалізація проектів.

"Бюджет участі вже показав свою ефективність в залученні громадян на рівні обласних центрів, де він функціонує останні 3-4 роки. З минулого року й об'єднані громади почали запроваджувати дану ініціативу в себе. Так, в нашій області це була Недобоївська ОТГ. Ось зараз й Вижницька ОТГ долучилась до даної ініціативи. Цього року голосування відбувається лише в електронному форматі, тож на наступний рік варто розглянути можливості й голосування в офлайн-форматі, до прикладу в міській чи сільських радах", - зазначив Андрій Кучуран, радник з питань комунікації Чернівецького ЦРМС, що створений за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону України.